Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„W dniach 26 – 28.02.2016 r odbyły się w Łodzi XII Targi „Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR”. Podczas Targów blisko 140 wystawców, głównie z kraju, prezentowało najciekawsze atrakcje,  propozycje wycieczek, sprzęt sportowy i rekreacyjny.

Regiony Polski były reprezentowane przez przedstawicieli miast, gmin i powiatów. Propozycje uzupełniały biura podróży i organizatorzy atrakcji turystycznych.

Zwiedzający mieli możliwość degustacji potraw kuchni regionalnej, uczestnictwa w wykładach i pokazach, obejrzenia wystaw, uczestnictwa w konkursach i wycieczkach. Na scenie odbywały się liczne koncerty. Dla dzieci była zorganizowana strefa zabaw.

Lubelszczyzna prezentowała się na stoisku przygotowanym przez Urząd Marszałkowski w Lublinie pod hasłem „Lubelskie – smakuj życie”.

Obsługę stoiska zapewnili przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, Muzeum-Pałacu w Kozłówce, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Informacji Turystycznej w Nałęczowie i Powiatu we Włodawie.

Na odrębnym stoisku promował się szlak rowerowy Polski Wschodniej „Geen Velo”.
Zamość i Roztocze były promowane przez wydawnictwa branżowe oraz konkursy organizowane na stoisku. Nowością były informatory turystyczne: „Zamość – Twierdza Otwarta” wydany przez ZCI, „Zamość i Roztocze” wydany przez LOT „Zamość i Roztocze” oraz „Magiczne Roztocze” wydany przez BT „Quand”. Całość dopełniały ulotki dotyczące obiektów noclegowych, spływów kajakowych i innych atrakcji oraz mapy Roztocza.”
( info. Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej I Historycznej w Zamościu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *