SZLACHETNA PACZKA 2015 – Lecimy wygrać walkę z biedą!

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa.

Ponad 100 rodzin i 32 wolontariuszy – to obecnie realizowany cel w Zamościu w ramach projektu SZLACHETNA PACZKA. Prawdziwa drużyna SuperW! Większość z nich odwiedziła już swoje rodziny. 10 listopada 2015 r. spotkali się po raz kolejny, tym razem by poznać sposób przygotowywania opisów rodzin. Po szkoleniu odbyło się spotkanie integracyjne.

SZLACHETNA PACZKA to nie tylko zwykły wolontariat. Bycie SuperW to bycie częścią drużyny. Zdobyta wiedza i doświadczenie rośnie z każdą edycją. Dlatego wolontariusze weterani pomagają tym, którzy po raz pierwszy biorą udział w projekcie. Rejon Zamość zbudował już drużynę, ciągle się szkoli, ale co najważniejsze wszyscy współpracują ze sobą, by mądrze pomóc swoim rodzinom. Decyzja o włączeniu nigdy nie jest łatwa. Ten etap budzi w każdym najwięcej emocji. Warto. Efekty kilkuletniej pracy są  już widoczne.

Jedna z odwiedzonych rodzin, która w ubiegłym roku otrzymała PACZKĘ, w tegorocznej edycji poprosiła by wolontariusze pomogli innej rodzinie. Powód? Radzą sobie. PACZKA była impulsem do zmiany. Teraz proszą by taką pomoc otrzymali inni, by mogli poradzić sobie tak jak oni. To budujące momenty, pokazujące wolontariuszom, że to wszystko ma sen.  Walczymy z będą i tą walkę wygrywamy!

Czasu jest coraz mniej. Przed wolontariuszami jeszcze wiele pracy i wzruszeń.. Lecimy walczyć z biedą!
Adam Herc Lider Rejonu, Monika Wiatrzyk – z-ca Lidera rejonu
Autor – Anna Bzdek-Kołakowska

W inauguracji SZLACHETNEJ PACZKI w Zamościu uczestniczyli;
Piloci śmigłowca Mi8 z 1 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej z Łęczycy w ramach szkolenie instruktorów z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubal” z Hrubieszowa.

Szkolenie pod okiem podoficera Sekcji zabezpieczenia Spadochronowo- Desantowego st.chor.szt. Dariusz Sołtys, z falga dla nas skoczył – sierż. Marcin Ważny

21.11.2015 zostanie otwarta baza SZLACHETNEJ PACZKI i od tego momentu darczyńcy będą mogli wybierać rodziny na stronie szlachetnapaczka.pl  W bazie danych Szlachetnej Paczki jest 7 kategorii rodzin wg których kryteriów darczyńcy mogoł  pomóc rodzinom. Po wyborze rodziny wolontariusz skontaktuje się z darczyńcą.
Fotorelacja Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *