Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 – PRZYGOTOWANIA

ulotka sdm 1

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016
„Błogosławieni miłosierni,
albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

Trwają przygotowania do wydarzenia, jakim będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Najpierw w naszej diecezji w dniach 20-25 lipca 2016 r. będziemy gościć młodzież z zagranicy na tzw. „Dni w Diecezji”. Dalszy etap ŚDM to już centralne uroczystości w Krakowie w dniach 25- 31 lipca 2016 r., na które zaproszona jest młodzież od 14 roku życia. Niepełnoletni mogą pojechać tylko za zgodą rodziców i z opiekunem. Opiekunem może być pełnoletni uczestnik.

W parafiach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej trwają zapisy młodzieży na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Główni organizatorzy ŚDM przygotowali trzyopcje uczestnictwa w wydarzeniu.

PAKIET A (25 lipca – 1 sierpnia 2016 r.) Koszt 690 zł.
PAKIET B (29 lipca – 1 sierpnia 2016 r.) Koszt 310 zł. + 10 € *
PAKIET C (30-31 lipca 2016 r.) Koszt 150 zł + 10 € *

*Opłata na fundusz solidarnościowy

W kosztach opcji A i B zawierają się: wyżywienie, noclegi, ubezpieczenie, transport na terenie Krakowa i wyposażenie pielgrzyma (plecak z materiałami religijno-informacyjnymi oraz produkty pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM). W kosztach opcji C znajduje się ubezpieczenie, transport na terenie Krakowa i wyposażenie pielgrzyma (plecak).

Noclegi przewidziane są w domach u rodzin, w szkole lub w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie. Pakiety A i B obejmują także nocleg z 31 lipca na 1 sierpnia. Wyżywienie wydawane będzie na terenie ŚDM (dwa ciepłe posiłki dziennie) na podstawie dwóch osobnych talonów dla każdego pielgrzyma. Każdego dnia pielgrzym będzie miał do dyspozycji dwa talony na posiłek dwu i trzydaniowy. Transport pielgrzyma obejmować będzie przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do miejsc Wydarzeń Centralnych.

Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania grup, w celu zajęcia dogodnych miejsc noclegowych, które nie będą znacznie oddalone od miejsc centralnych wydarzeń. Termin zgłoszeń w parafiach powinien upływać 31 marca, dlatego prosimy o przekazanie informacji (młodym i ich rodzicom oraz dziadkom) o możliwości wyjazdu. W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z księżmi odpowiedzialnymi za ŚDM w dekanatach i rejonach lub z Diecezjalnym Biurem ŚDM: sdm@zamojskolubaczowska.pl

Więcej informacji na stronie www.sdm.zamojskolubaczowska.pl  i  facebooku: ŚDM Zamość, a przede wszystkim w parafiach.

Joanna Suszko
rzecznik Światowych Dni Młodzieży
w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.