ŚRODOWISKO NATURALNE CZŁOWIEKA – wystawa ,,Ekonomika” w ZDK

 18 grudnia 2017 o godz. 11.00 w Zamojskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii ŚRODOWISKO NATURALNE CZŁOWIEKA młodzieży z klasy 2DT o kierunku ,,fototechnik” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu.

W wernisażu uczestniczyli dyrektorzy: Sylwia Horoszkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Krzysztof Rusztyn z Urzędu Miasta Zamość, Janusz Nowosad z ZDK-u, a także nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście.

Pierwszym punktem programu było otwarcie wystawy pt. „Środowisko naturalne człowieka” autorstwa uczniów klasy 2DT (profil „fototechnik”). — Zdjęcia wykonano podczas pleneru na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego – poinformowała nas Sylwia Horoszkiewicz, dyrektor „Ekonomika”.

Wystawa powstała w ramach projektu pt. „Wpływ transportu kolejowego na środowisko – zagrożenia i formy ochrony” sfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Wystawę odwiedziły wiceprezydent miasta Zamość Magdalena Dołgan i dyrektor Wydziału Oświaty: Agnieszka Kowal  . Obok wystawy ustawiono ekspozycję pt. „Maluj świat barwami a nie nałogami”. Prace powstały w ramach projektu sfinansowanego przez Urząd Miasta Zamość ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Gdyby tego było mało, młodzież zaprezentowała samodzielnie zbudowane urządzenia, w tym drona, wykonane w ramach jeszcze innego projektu – „Robotyka żadnych nałogów nie dotyka”, również sfinansowanego przez UM Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *