Spotkania z przyrodą i przygodą – ‎NOWY CYKL SPOTKAŃ Z AFRYKĄ 2015 (14.01.2015 r.)

PAKAT PRZ

14 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie inaugurujące cykl podróżniczych prezentacji o Afryce.

Zamojskie Towarzystwo Turystyczne rozpoczęło działalność w 2015 roku od przeniesienia swojej siedziby do Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej “Luneta” przy ulicy Łukasińskiego 2E.

Wspólnie z Zamojskim Towarzystwem Przyrodniczym powstał projekt “Spotkania z przyrodą i przygodą”, które odbywają się raz w miesiącu.
Dzisiejsze spotkanie prowadzili Wiaczesław Michalczuk i Jacek Podkościelny. W części przyrodniczej dotyczyło ptaków zimujących na terenie miasta i najbliższej okolicy. Druga część poświęcona została relacji z wyprawy do Kenii i Tanzanii, którą przedstawił Marek Marcola, znany podróżnik ze Zwierzyńca. Wspaniałe zdjęcia i ciekawie opowiedziana relacja była interesującą propozycją spędzenia wieczoru. Następne spotkanie zaplanowano na 25 lutego, gdzie oprócz części przyrodniczej będzie autorska relacja
z wyprawy na Kilimandżaro i Zanzibar,w której będą brali udział mieszkańcy Zamościa, Lublina i Warszawy.

Serdecznie zapraszamy.

Marek Marcola pochodzi i mieszka w Zwierzyńcu na Roztoczu. Jest podróżnikiem–amatorem, który odwiedził 70 krajów na 5 kontynentach, w tym wszystkie europejskie oraz tak niezwykłe, jak Haiti, Etiopia czy Kambodża. Prezentacja, którą zaprezentował na spotkaniu, obejmowała wyjazd do Kenii i Tanzanii w listopadzie 2010 roku. Była to możliwość obserwacji tysięcy wolno żyjących zwierząt w 5 parkach narodowych. Szczególnie interesująca jest okazja do śledzenia życia słynnej Wielkiej Piątki, czyli nosorożca, lwa, słonia, lamparta i bawoła.

fotografie: Mirosław Chmiel[nggallery id=622]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.