Spotkania w Krzemieńcu – międzynarodowa wystawa poplenerowa w BWA

3 marca (czwartek)o godz.15.00 w BWA Galeria Zamojska odbyło się uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy malarstwa pt. Spotkania w Krzemieńcu. 
Wystawa jest plonem Międzynarodowego Sympozjum Artystyczno -Naukowego (2013-2014), organizowanego przez Instytut Humanistyczno-Pedagogiczny w Krzemieńcu(Ukraina), i Stowarzyszenie Forum Innowacyjności ODIN (Kraków).
W plenerach udział brali również przedstawiciele zamojskiego środowiska plastycznego-Marek Rzeźniak,Urszula Olczyńska i Marek Terlecki.

W Krzemieńcu, mieście goszczącym w latach trzydziestych XX wieku osobistości artystyczne polskiej awangardy, w latach 2011- 2014 odbyły się cztery edycje Międzynarodowego Sympozjum Artystyczno-Naukowego „Spotkania w Krzemieńcu”. Inicjatorami interdyscyplinarnego projektu edukacyjno- artystycznego są Stowarzyszenie Forum Innowacyjności ODIN z siedzibą w Krakowie i Akademia Humanistyczno-Pedagogiczna z siedzibą w Krzemieńcu na Ukrainie. Cykliczny, międzynarodowy projekt odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa i zyskał akceptację oraz wsparcie Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie, Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie i Konsulatu Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Islandii w Krakowie.

Fotorelacja Mirosław Chmiel 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *