SACROFILM – rozważania o miłosierdziu (wykład Krzysztofa Zanussiego)

W Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu, (ul. Sienkiewicza 22a’) w ramach XXI Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego SACROFILM 03.02.2016  odbył się wykład  prof.Krzysztofa Zanussiego pt. rozważania o miłosierdziu. Jak mówi prof. Krzysztof Zanussi ,, Bóg jest poza czasem,w biblii jest wielka zachęta do przemian .Chrześcijanie zostali powołani do działania, że świat należy ulepszać a nie przyjąć jakim jest, jak jest z tą modlitwą czy może wpłynąć na nasze zdarzenia. Obecnie w Chinach mieszkańcy stają się zagubieni bez religii. Duch chrześcijaństwa zaczyna być częścią mniejszościowego świata. Miłosierdzie istnieje bo nic nas nie uratuje przed karą za nasze czyny….”

Po spotkaniu można było nabyć najnowszą książkę Krzysztofa Zanussiego pt.Strategie życia czyli jak zjeść ciastko i je mieć.

O godz.19.00 w CKF Stylowy odbyła się projekcja filmu w reżyserii Krzysztofa Zanussiego pt. Spirala. Przed projekcją słowo wstępu powiedział dyr. Festiwalu ks. Wiesław Mokrzycki i sam reżyser.

(W tatrzańskim schronisku zjawia się mężczyzna, którego zachowanie od początku jest co najmniej dziwne. Od momentu wejścia do budynku wywołuje cały łańcuch scysji z innymi turystami. W końcu od jednego z nich pożycza śpiwór i kładzie się spać. Rano okazuje się, że nieznajomy zniknął. Mieszkańcy schroniska rozpoczynają poszukiwania. Przyłączają się goprowcy i żołnierze. Jak się okazuje to człowiek śmiertelnie chory, który nie może pogodzić się ze swoim losem. Uciekł ze szpitala, by w czasie samotnej wędrówki w górach popełnić samobójstwo) CKF

Foto.Janek Cios


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *