Rekordowa zbiórka żywności w „Tak, POMAGAM!”

W dniach 6 – 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota) w godzinach 8:00 – 19:00 w piątek oraz w sobotę w godzinach 9:00 – 19:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce siedemnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!

Podczas świątecznej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Bożonarodzeniowa zbiórka „Tak, Pomagam!” przeprowadzona była m.in. w sklepach sieci PSS Społem Robotnik, Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

Boże Narodzenie, to czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się przy wigilijnym stole.

W tym roku podczas akcji XVII Zbiórki Żywności Tak. Pomagam! udało się zebrać rekordową ilość żywności Tak Pomagam w całej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zebrano 22120 kg żywności. Z takiej ilości wykonano 1875 paczek .

Dziękujemy Wszystkim w imieniu Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej za dobre serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.