Przewodniczący Komisji Rewizyjnej pyta Prezydenta A. Wnuka – konferencja wyjaśniająca

Kilka dni temu Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rafał Zwolak zadał władzom Zamościa kilka niewygodnych pytań dotyczących wydatków, jakie w 2015 r. zostały poniesione przez budżet miasta. Problem dotyczył między innymi rzekomych 40 gipsowych osłów, zegarka za 3000 zł czy tajemniczej torby za 640 zł. To tylko część dziwnych wydatków, które znalazły się w zeszłorocznym budżecie miasta Zamość.

Na zwołanej dziś konferencji władze miasta udzieliły wyczerpującej odpowiedzi na stawiane niedawno oskarżenia. Całe nieporozumienie ma swoje źródło w dokumentacji, z której korzystał Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rafał Zwolak – miał on bowiem do wglądu nie tyle sprawozdanie rzeczowe co finansowe. Co oznacza to w praktyce? Rzekome gipsowe osły okazały się gipsowymi aniołami zakupionymi z okazji Wigilii Mieszkańców Zamościa. Żaden też zegarek nie kosztował aż 3000 zł – pod tą nazwą i kwotą kryje się bowiem 10 zegarków, które trafiły w ręce honorowych dawców krwi. Z kolei “torba” była nie tylko torbą, ale również całym jej wyposażeniem, a przede wszystkim aparatem fotograficznym.

Te i inne problematyczne kwestie zostały wyjaśnione, a władze zarzekają się, że wszelkie ponoszone przez budżet Zamościa wydatki są ściśle monitorowane i jak najbardziej zgodne z prawem.

 

Fot.: Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *