Przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia – katechezę wygłosił ks. dr hab. Sławomir Nowosad teolog z KUL

7 czerwca na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

W każdy ostatni piątek miesiąca (od stycznia do maja 2020 r.) o godz. 10.00 w kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny w Zamościu odbędzie się katecheza i Msza św. w intencji dobrego przygotowania do beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego.

Drugie spotkanie odbyło się dzisiaj 28 lutego o godz. 10.00. Katechezę wygłosi ks. dr hab. Sławomir Nowosad, teolog- z KUL Eucharystii przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek.

Ks. dr hab. Sławomir Nowosad na podstawie życia Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego powiedział na co MY musimy zwracać szczególną uwagę. Jak mamy wartościować postępowanie w swoim życiu. Dlaczego Prymas wybrał na swoje przewodnie hasło Soli Deo, w pełnej formie Soli Deo honor et gloria − sentencja łacińska, zaczerpnięta z Wulgaty z Pierwszego listu do Tymoteusza 1,17 lub Listu Judy 1,25 , w tłumaczeniu na język polskiJedynemu Bogu cześć i chwała!.

Ten cytat biblijny wybrał jako swoje zawołanie biskupie prymas Polski kard. Stefan Wyszyński. Mówiąc o swoim herbie, dodawał określenie per Mariam: “Soli Deo per Mariam” − Samemu Bogu przez Maryję.

Zapraszamy do wysłuchania katechezy ks. dr hab. Sławomira Nowosada ( o osobie ks. Sławomira z Zamościa możemy przeczytać TUTAJ

Relacja fotograficzna – aparat Olympus OM-D E-M1 Mark II + M.Zuiko Digital ED 12–40mm F2.8 PRO

Katecheza o kardynale Stefanie Wyszyńskim

Kościół św. Katarzyny w Zamościu. Katecheza o kardynale Stefanie Wyszyńskim – prowadzi ks.prof. Sławomir Nowosad z KUL

Opublikowany przez Życie Zamościa Piątek, 28 lutego 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *