Prezydent Marcin Zamoyski nagrodził najlepszych uczniów zamojskich szkół – 16.06.2014 r.

16 czerwca o godz. 12.00 do sali Consulatus ratusza odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Zamość Marcina Zamoyskiego z uczniami zamojskich szkół – laureatami konkursów i olimpiad przedmiotowych.
Najlepsi uczniowie otrzymali statuetki i nagrody w postaci książek i albumów. Pełną listę nagrodzonych publikujemy poniżej.

Uczniowie uhonorowani przez Prezydenta Miasta Zamość statuetkami za osiągnięcia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w roku szkolnym 2013/2014 .

1. Mateusz Szczygieł, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Laureat – II miejsca LX Olimpiady Chemicznej. Reprezentant Polski na Międzynarodową Olimpiadę Chemiczną 2014. Laureat – I miejsca 50 Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Prof. Antoniego Swinarskiego w Toruniu. Laureat – I miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.
2. Przemysław Rusztyn, I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu, Laureat czterech konkursów przedmiotowych z dziedziny: fizyki, matematyki, chemii i biologii, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
3. Paweł Flis, Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu, Laureat trzech konkursów przedmiotowych z dziedziny: fizyki, matematyki i chemii, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie uhonorowani przez Prezydenta Miasta Zamość nagrodami za osiągnięcia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w roku szkolnym 2013/2014.

Laureaci – szkoły podstawowe

1. Waśko Julia, Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego i finalista konkursu z języka angielskiego
2.Jankowska Olga Justyna, Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu Laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego i finalista konkursu z języka angielskiego
3.Jasiński Wojciech, Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z matematyki i finalista konkursu z języka angielskiego
4. Pawluk Martyna Olga, I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z matematyki i finalista konkursu z języka angielskiego
5. Greszta Patryk, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z matematyki
6. Lal Kinga, Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego
7. Oleszek Paweł, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z matematyki
8. Korneluk Justyna Julia, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z historii, Laureat XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła 9. Śledź Kamila, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego, Finalista XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła
10. Mydlak Patrycja, Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego
11. Pawliszak Karolina, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego
12. Tochman Wiktoria, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu, Laureat XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła
13. Wachowicz Wiktor, Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, Laureat XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła
14. Duda Karol, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu, Laureat XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła

Finaliści – szkoły podstawowe

15. Bondyra Julia, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu, Finalista konkursu przedmiotowego z języka angielskiego
16. Szewczyk Maciej Mikołaj, I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Zamościu, Finalista konkursu przedmiotowego z języka angielskiego
17. Tyrka Michał, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu, Finalista konkursu przedmiotowego z matematyki

Laureaci – Gimnazja

1. Przemysław Rusztyn, I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu, Laureat czterech konkursów przedmiotowych z: fizyki, matematyki, chemii i biologii. organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
2. Paweł Flis, Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu, Laureat trzech konkursów przedmiotowych z fizyki, matematyki i chemii ,organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
3. Klim Bartosz Radosław, Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z geografii i finalista konkursu przedmiotowego z historii organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
4. Załoga Przemysław Stanisław, I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
5. Zastąpiło Jakub, I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu Laureat konkursu przedmiotowego z chemii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
6. Tadra Rafał, I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z geografii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
7. Tymura Katarzyna, Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
8. Zgódka Paula Katarzyna, Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
9. Bieliński Adrian, Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z chemii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
10. Samborski Mateusz, Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z fizyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
11. Michalska Magdalena Teresa, Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
12. Dworniczak Patryk Paweł, Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z chemii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
13. Szczerbińska Inga, Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
14. Krzesińska Izabela Maria, Gimnazjum Nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
15. Płachta Iga, Katolickie Gimnazjum im. św. Ojca Pio z siedzibą w Zamościu, Laureat konkursu przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
16. Duma Mateusz, Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu, Laureat XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła

Finaliści – gimnazja

17. Gontarz Krzysztof, Gimnazjum Nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu, Finalista XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła
18. Janowski Maciej, Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Finalista XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła
19. Młynarski Tomasz Szymon, Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu, Finalista konkursu przedmiotowego z biologii organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
20. Wodyk Kamil, Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Finalista konkursu przedmiotowego z fizyki organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

Laureaci – szkoły ponadgimnazjalne

1. Szczygieł Mateusz, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Laureat – II miejsca LX Olimpiady Chemicznej. Reprezentant Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej 2014. Laureat – I miejsca 50 Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. Prof. Antoniego Swinarskiego w Toruniu Laureat – I miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.
2. Kapuśniak Łukasz, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu, Laureat LX Olimpiady Chemicznej.
3. Pokryszka Jagoda, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu, Laureat XXXVII olimpiady Języka Niemieckiego
4. Koper Mariusz, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Zamościu, Laureat XL Olimpiady Historycznej

Finaliści – szkoły ponadgimnazjalne

5. Leńczuk Joanna Maria, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu, Finalista XL Olimpiady Historycznej
6. Pilch Maciej, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu, Finalista XXXVIII Olimpiady Języka Angielskiego
7. Tytuła Leszek, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu, Finalista VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
8. Kozak Patryk, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Laureat konkursów wiedzy: o Samorządzie Terytorialnym oraz o Polsce, Europie i Świecie.
9. Korzeniowski Piotr, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
10. Kamińska Karolina, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP
11. Świstowski Damian, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie
12. Czerwieniec Tomasz, I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, Finalista Olimpiady Wiedzy Technicznej
13. Komisarczuk Aneta, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Finalista XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
14. Marczewski Adrian, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu, Finalista Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
15. Romaniuk Robert, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu, Finalista Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
16. Horbaj Tomasz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu, Finalista Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
17. Wróblewski Jakub, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu, Finalista XL Olimpiady Techniki Samochodowej
18. Tukiendorf Krzysztof, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej
19. Drankowska Justyna, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Zamościu w Zamościu, Finalista XLIII Olimpiady Biologicznej
20. Momot Maciej, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Zamościu, Finalista XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła

info.Paweł Czechalski
Zapraszamy na te chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.