Poseł Sachajko o nieścisłości w biuletynie wyborczym

Dzisiaj (8 października) w samo południe przez zamojskim ratuszem konferencję zwołał kandydujący na urząd Prezydenta Miasta Zamość, obecnie piastujący mandat posła z Ruchu Kukiz’15  Jarosław Sachajko.

Głównym celem konferencji było wyjaśnienie nieścisłości zawartych  na stronie 6 biuletynu wyborczego będącego materiałem wyborczym kandydata.

Chodzi o tabelę z zestawieniem podatków w mieście Zamość i gminie Zamość, gdzie porównawczo zestawiono poszczególne kategorie podatkowe w roku 2014 i roku 2018.  Jak zauważył Jarosław Sachajko jest to jedyny materiał w biuletynie, gdzie brakuje zacytowania źródła, którym są uchwały Rady Miasta oraz Rady Gminy.

Z porównania wynika, że w mieście Zamość płacimy dużo wyższe podatki niż płacą mieszkańcy Gminy Zamość.

Biuletyn znajdziecie TUTAJ.

Poseł nie omieszkał wspomnieć także, że Zamość znalazł się na 14 miejscu wśród 250 miejsc najbardziej zagrożonych zapaścią gospodarczą w rankingu przygotowanym przez Polską Akademię Nauk. Wręcz nazwał Zamość „Titanic’kiem który brnie na górę lodową”. Górą lodową w przypadku Hetmańskiego Grodu, zdaniem posła jest depopulacja (wyludnianie/spadek populacji). Ratunkiem dla miasta ma być powrót przemysłu przetwórczego czy lekkiego.

Ważnym problemem poruszonym podczas konferencji, były zarobki w spółkach miejskich. Te zdaniem kandydata na prezydenta miasta są zdecydowanie za wysoki i zbyt dysproporcjonalne do zarobków szeregowych pracowników tych spółek.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej wideo relacji z konferencji

 

Konferencja posła Jarosława Sachajko – 8 października 2018

Opublikowany przez Życie Zamościa Poniedziałek, 8 października 2018

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *