,,Polska – to imię nas określa” – wykład ks. Pawła Bortkiewicza

„Jan Paweł II – posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu” to tytuł wydarzenia zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli i Parafię pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu .

Wydarzenie odbyło się w ramach programu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”, którego celem jest popularyzacja wielkich postaci i patriotycznych postaw oraz wielkich wydarzeń z historii Polski, które tak naprawdę zahaczały o Lubelszczyznę.

„Warto być Polakiem; warto, by naród polski i jego państwo – Rzeczpospolita – trwały w Europie”– te słowa padły z ust śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I to one zobowiązują do podjęcia działań, stąd Samorząd Województwa Lubelskiego zainicjował program „Warto być Polakiem”.

Celem wydarzenia jest:

  • uczczenie 100-lecia urodzin Karola Wojtyły późniejszego Papieża Jana Pawła II,
  • uczczenie 21 rocznicy (12.06.1999r.) pobytu Papieża Jana Pawła II w Zamościu,
  • uczczenie 100-lecia bitwy warszawskiej,
  • uczczenie 440-lecia założenia miasta Zamościa,
  • przypomnienie nauczania Papieża Jana Pawła II,
  • promowanie patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny wśród młodzieży.

W drugim dniu wspomnienia Jana Pawła II w Zamościu, 13.06.2020r. (sobota) o godz. 17.00 – odbyła się druga konferencja wygłoszona przez zaproszonego gościa ks. prof. dr hab. Pawła Bortkiewicza TCh.  „Polska – to imię nas określa, zobowiązuje, kosztuje… Święty Jan Paweł II o patriotyzmie”.

Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Zamojsko- Lubaczowskiego Mariana Rojka, Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka

Konferencję możemy zobaczyć również TUTAJ

Zapraszamy do wysłuchania w/w konferencji i naszej relacji

W 21. rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Zamościu. Kościół pw Mb. Kr. Polski w Zamościu. Konferencja ks. Pawła Bortkiewicza „Polska – to imię nas określa, zobowiązuje, kosztuje… Święty Jan Paweł II o patriotyzmie”.

Opublikowany przez Życie Zamościa Sobota, 13 czerwca 2020
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *