“Polne dusze”-Marka Jaromskiego w BWA

W BWA Galeria Zamojska 10.06.2016 o godz. 17.00 odbyło się otwarcie wystawy Marka Jaromskiego zatytułowanej “Polne dusze”. 

Marek Jaromsk.
Urodzony w 1953 roku w Kutnie. Studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w Pracowni Technik Drzeworytniczych pod kierunkiem prof. Haliny Chrostowskiej, aneks z malarstwa u prof. Eugeniusza Markowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1980 roku. Przez krótki czas był asystentem w swojej macierzystej uczelni.
Wielokrotnie brał udział w wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Twórczość w dziedzinie grafiki, rysunku, malarstwa i rzeźby.
Od 1976 roku związany jest z działalnością grupy Warsztat, którą razem z nim współtworzą Andrzej Kalina i Andrzej Dworakowski.

Gościem wernisażu była Elżbieta Dzikowska – wybitna podróżniczka, historyk sztuki, która po raz kolejny odwiedziła BWA Galerię Zamojską.Wystawie towarzyszą również fotografie Marka Szymańskiego  autor portretów Marka Jaromskiego.

Marek Szymański kontynuuje rodzinne tradycje zawodowe – jego ojciec był znanym stołecznym fotoreporterem. On sam pracował w tej profesji blisko czterdzieści lat. Przez niemal dwie dekady (1974 – 1993) związany był z gazetą  nastolatków – „Światem Młodych”, w kolejnych  latach  (1994 – 1999) pracował w tygodniku „Kobieta i Życie”. Pierwszy dziesiątek lat nowego stulecia Marek Szymański poświęcił  fotografowaniu popularnych aktorów, ludzi mediów, a jego zdjęcia publikowane były w kolorowych magazynach ilustrowanych, takich jak: „Pani”, „Viva”, „Kobieta i Życie”, „Przyjaciółka”, „Olivia”. Osobną domeną jego zainteresowań  jest fotografowanie wnętrz, które ukazują się na łamach designerskich tytułów, m.in. w „Werandzie”, „4 Kątach”, „Villi”, „Elle Decoration”.

Jego ostatni projekt autorski zaowocował wystawą „Indywidualności malarstwa, rzeźby, tkaniny”, która swą premierę miała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jako wydarzenie towarzyszące inauguracji roku akademickiego  2013/2014.  Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, ZPAF-u, oraz Klubu Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.