Place na Starówce do przebudowy

Plac Wolności i Plac M. Stefanidesa zostały dziś przekazane firmie STRABAG Sp. z o.o. – wykonawcy projektów pn. Remont konserwatorski- Przebudowa Placu Melchiora Stefanidesa wraz z odcinkiem ulicy Łukasińskiego w Zamościu oraz Remont konserwatorski- Przebudowa Placu Wolności wraz z odcinkiem ulicy Kościuszki oraz odcinkiem ulicy Okopowej w Zamościu).

Umowy na realizację zadań zostały podpisane 1 lipca, pisaliśmy o tym TUTAJ Projekty realizowane przez Miasto Zamość, mają dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Teraz wykonawca w uzgodnieniu z Miastem, przygotowuje projekt tymczasowej organizacji ruchu, który określi jakie fragmenty placów i w jakim terminie, będą wyłączane z ruchu.

– Na pewno nie dopuścimy do sytuacji, w której oba place, zarówno Stefanidesa jak i Wolności będą zamknięte w tym samym czasie. Wykonawca zaplanuje prace w taki sposób, aby zmotoryzowani mogli z nich korzystać na zmianę, oczywiście z utrudnieniami wynikającymi z charakterystyki prowadzonych prac budowlanych- wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu Marcin Nowak.

Realizacja obu projektów zakończy się w listopadzie 2021 r.

Info.UM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.