Otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Szumowskiego pt. „Lourdes”

04.02.2016 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu w Galerii pod św. Kajetanem odbyło się otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Szumowskiego pt. „Lourdes”

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – ośrodek pielgrzymkowy poświęcony Matce Bożej z Lourdes, znajdujący się w mieście Lourdes w południowo-zachodniej Francji u podnóża Pirenejów. Teren ośrodka, zwany potocznie Domeną, należy do Kościoła katolickiego, liczy 51 ha i obejmuje 22 obiekty kultu.
Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes jest światowym centrum pielgrzymek. Co roku odwiedza je 6 milionów pielgrzymów, w tym 100 000 wolontariuszy i 80 000 chorych.

Słowo wstępu o Lourdes wygłosił ks. dr Robert Strus  Dyr.Zespołu Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Zamościu.

Jak sam autor Andrzej Szumowski mówi ,, pojechałem do tego miasta nastawiony jak do wielu innych tego typu miejsc lecz coś jest w tym Lourdes, widząc te tłumy przybyłych pielgrzymów tę atmosferę stajesz się częścią tych wydarzeń, serce bije mocniej i trudno być obojętnym na to wszystko co się widzi’. Na zakończenie autor wystawy przygotował losowanie swoich prac wśród zebranych uczestników.

Foto Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *