Otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Szumowskiego pt. „Lourdes”

04.02.2016 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu w Galerii pod św. Kajetanem odbyło się otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Szumowskiego pt. „Lourdes”

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – ośrodek pielgrzymkowy poświęcony Matce Bożej z Lourdes, znajdujący się w mieście Lourdes w południowo-zachodniej Francji u podnóża Pirenejów. Teren ośrodka, zwany potocznie Domeną, należy do Kościoła katolickiego, liczy 51 ha i obejmuje 22 obiekty kultu.
Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes jest światowym centrum pielgrzymek. Co roku odwiedza je 6 milionów pielgrzymów, w tym 100 000 wolontariuszy i 80 000 chorych.

Słowo wstępu o Lourdes wygłosił ks. dr Robert Strus  Dyr.Zespołu Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Zamościu.

Jak sam autor Andrzej Szumowski mówi ,, pojechałem do tego miasta nastawiony jak do wielu innych tego typu miejsc lecz coś jest w tym Lourdes, widząc te tłumy przybyłych pielgrzymów tę atmosferę stajesz się częścią tych wydarzeń, serce bije mocniej i trudno być obojętnym na to wszystko co się widzi'. Na zakończenie autor wystawy przygotował losowanie swoich prac wśród zebranych uczestników.

Foto Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *