Otwarcie siłowni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 – 25.11.2014 r.

25 listopada 2014 r. (wtorek) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 otwarto wielofunkcyjną salę sportów siłowych.  Powstała przy istniejącej hali sportowej naszej szkoły, w której został przeprowadzony generalny remont, w tym pomieszczeń dla trenerów i instruktorów.

Podczas otwarcia nowoczesnej siłowni swoją obecnością zaszczycił nas pan prezydent Marcin Zamoyski oraz Jerzy Michalski dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu. Wśród zaproszonych gości byli również Zdzisław Żołopa prezes LOZPC i wiceprezes PZPC, Arkadiusz Bratkowski przewodniczący Rady Powiatowej i Miejskiej LZS, Krzysztof  Pszenniak Sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS-u, Jan Hawrylak prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Profesorów Zespołu Szkół  Rolniczych, Tadeusz Lizut dyrektor OSiR-u, Henryk Lebiedowicz wiceprezes ds. sędziów Lubelskiego ZPC.

Prezes KS AGROS Zamość Konrad Firek, z wielkim zadowoleniem mówił o odbudowaniu sekcji podnoszenia ciężarów i rozbudowaniu wielofunkcyjnej sali sportów siłowych. Zaznaczył również, że w dużej mierze jest to zasługa dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu Antoniego Turzynieckiego, który już rok temu – podczas spotkania z Szymonem Kołeckim, prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – zapowiadał coraz ściślejszą współpracę z KS AGROS przy odbudowie sekcji podnoszenia ciężarów w ZSP Nr 5.

Dużym i właściwym krokiem do podjęcia tej współpracy było zatrudnienie w naszej placówce, w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, trenera Andrzeja Gawła. Ogromne zaangażowanie pana Andrzeja na rzecz rozbudowy sekcji wpłynęło na jej szybki rozwój. Innowacyjne działania zachęciły młodzież naszej szkoły do codziennych treningów i pracy nad osiąganiem jak najlepszych wyników. Warto tu zaznaczyć, że podopieczni pana Andrzeja Gawła osiągają sukcesy w ogólnopolskich zawodach rangi mistrzowskiej, np. Izabela Wieprzec czy Agnieszka Kuczmaszewska. Zawodnicy sekcji zdobyli już 9 medali na zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz na stale zagościli na mapie ciężarowej kraju. Zawodnicy i zawodniczki są członkami kadr narodowych (juniorzy)  i kadr makroregionalnych. W roku 2014 uplasowaliśmy się na II miejscu (kat. junior) we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w Polsce. Jest to znakomity   dorobek po 5 latach istnienia sekcji.

Galę otwarcia siłowni wzbogacił występ naszego zespołu wokalno – instrumentalnego „CANTO” pod kierunkiem pani Małgorzaty Borys–Tur z naszym szkolnym przebojem „My uczniowie”.

Wyposażenie do sali przekazali: Polski Związku Podnoszenia Ciężarów i Klub Sportowy “Agros” Zamość.

M. Poździk

One thought on “Otwarcie siłowni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 – 25.11.2014 r.

  • 13 czerwca 2016 o 08:57
    Permalink

    Super, ze inwestuje się w uczniów i ich rozwój fizyczny. Tego nam właśnie bardzo brakowało. Jeśli chodzi o zajęcia na siłowni, to chodzę na razie na zajęcia ABS do Fitness Platinium: http://zamosc.fitnessplatinium.pl . Pracuję nad swoim brzuchem już od dłuższego czasu i widzę pozytywne zmiany. Poza tym podoba mi się też na treningu “600kcal” z panią Beatą. W ogóle w Platinium maja dobrze wyposażoną salę do ćwiczeń i dobry sprzęt. Podoba mi się fakt, że nie muszę czekać na zwolnienie maty, a na zajęcia mogę przyjść też rano.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *