Ostatni dzień spotkań z podróżnikami – 4 „Eskapady Kresowe”

 Wczoraj (6 października) zakończył się  4. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe”.

Na deser widzowie udali się w podróż do Maroka w którą zabrali ich Janek Cios, Jacek Podkościelny i Mirosław Kawałko.

Odbyli też morderczy bieg w arcytrudnych warunkach za sprawą Michała „runDOG’a” Kiełbasińskiego
I jego opowieści o ultramaratonie przez Jukon i Alaskę. W 2017 RunDog Michał Kiełbasiński wyruszył na samotną wyprawę. Biegł, ciągnąc za sobą sanki ze sprzętem i prowiantem, przez lasy, góry, zamarznięte jeziora, w ekstremalnych warunkach pogodowych. RunDOG to bieg non-stop na morderczym dystansie i w przeraźliwie niskich temperaturach. Nominowany do nagrody „Travelery” National Geographic i laureat wyróżnienia „Kolosy” w kategorii wyczyn, za zimowe przebiegnięcie trasy najdłuższego i najtrudniejszego wyścigu psich zaprzęgów – Yukon Quest.

O adrenalinę zadbał też Oswald Rodrigo Pereira prezentując polską zimową wyprawę na K2 2017/18.

O wyprawie na drugi co do wielkości szczyt Ziemi i najwyższy szczyt Karakorum z 1996 roku opowiadał Ryszard Pawłowski, który jako jedyny Polak 5-krotnie stanął na szczycie Mount Everestu (8848 m). Pawłowski dokonał też wielu wejść trudnymi drogami wspinaczkowymi w różnych rejonach Ziemi. Był partnerem wspinaczkowym Jerzego Kukuczki, Adama Zyzaka, Piotra Pustelnika, Janusza Majera, Krzysztofa Wielickiego i wielu innych sławnych himalaistów.

Festiwal tradycyjnie już kończy (7 października) jednodniowa wycieczka „SMAKI LWOWA” organizowana przez Biuro Turystyczne Quand.

Organizatorami Festiwalu było Zamojskie Towarzystwo Turystyczne oraz Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *