O prawach konsumenta w Zamościu

Dzisiaj (12 marca) w sali Consulatus zamojskiego ratusza odbyła się konferencja specjalistów związana z przypadającym 15 marca Światowym Dniem Praw Konsumentów.

Udział w niej wzięli przedstawiciele Inspekcji Handlowej oraz rzecznicy praw konsumenta z terenu byłego województwa zamojskiego. Wśród gości znaleźli się: Dariusz Jezior – zastępca wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej w Lublinie, Anna Subocz-Chachuła – dyrektor zamojskiej delegatury Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, Marzena Mazurek – Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Zamościu, Edyta Pawłowska-Krawczyk – Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tomaszowie Lubelskim, Sławomir Nieściór z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Lublinie  oraz Katarzyna Mazur – Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu.

Gospodarzem była wiceprezydent Zamościa Małgorzata Bzówka.

Podczas spotkania podsumowano pracę inspektorów i rzeczników konsumentów w minionym roku. Przypomniano także o tym, że jako konsumenci mamy swoje podstawowe prawa wśród których są prawa do: rzetelnej informacji, reklamacji oraz odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni

Rzecznicy konsumentów zauważyli, że większość kierowanych do nich spraw dotyczy właśnie prawa do reklamacji. Największe wątpliwości konsumenci mają przy reklamacjach sprzętu agd i rtv, mebli a także obuwia.

Inspekcja Handlowa wskazała że konsumenci powinni zwracać szczególną uwagę na fakt posiadania przez kupowane przez produkty instrukcji w języku polskim, prawidłowych oznaczeń i nie wprowadzaniu konsumentów w błąd.

Poinformowano również, że w najbliższym czasie w miastach naszego regionu zaplanowano spotkania edukacyjne o prawach konsumenta.

Konferencja prasowa dotyczącą Światowego Dnia Praw Konsumentów.

Konferencja prasowa dotyczącą Światowego Dnia Praw Konsumentów – O prawach konsumenta w Zamościu.

Opublikowany przez Życie Zamościa Wtorek, 12 marca 2019
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *