Niezwykły „The Voice of Kids” w Szkole Podstawowej Nr 7

13 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbył się niezwykły Konkurs Dziecięcej Piosenki Angielskiej „The Voice of Kids”, adresowany do zamojskich przedszkolaków.Organizatorem przedsięwzięcia była Pani Dyrektor Alicja Dubel oraz nauczyciele języka angielskiego i edukacji wczesnoszkolnej SP nr 7: p. Iwona Kurzempa- Sarzyńska, p. Agnieszka Dybzińska i  p. Anna Hadło.

Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych i językowych przedszkolaków oraz promowanie nowych talentów. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować jedną piosenkę w języku angielskim. Mile widziane było przebranie nawiązujące do charakteru utworu.  Mali artyści występowali w trzech kategoriach: występy zespołów, występy duetów i występy solo.  Każdy pokaz oglądano pod kątem interpretatorskim, poprawności językowej oraz zdolności muzycznych. W pięknej scenografii, przygotowanej przez p. Martę Słomianowską, można było usłyszeć największe hity pochodzące z kanonu piosenek angielskich np. „Mummy, Mummy I love You” czy „ Daddy Finger”.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie przygotowane występy były na bardzo wysokim poziomie. Po obradach, w czasie których dzieci mogły pobawić się w rytm piosenki „Head and Shoulders”, wyłoniono zwycięzców.

W kategorii występy zespołów:
I miejsce: zespół „Cowboys” z Przedszkola „Słoneczko” w składzie: Pola Juszczak, Emilia Czyż, Milena Rzepa, Aleksander Czyż, Oliwier Tymosz.
II miejsce: zespół z Przedszkola „Słoneczny Zakątek” w składzie: Katarzyna Trykacz, Alicja Cybulska, Jagoda Błaszczyk, Ida Kosicka- Leszczyńska.
III miejsce exaeqo: zespół „Sunny Hearts” z Przedszkola „Słoneczko” w składzie: Gabriel Winiarski, Jakub Sochan, Gloria Krzywosz i Julia Czajkowska oraz zespół z Przedszkola Językowego „For Kids” w składzie: Katarzyna Wróbel, Katarzyna Pietrasz, Borys Maluta, Mateusz Nazarewicz.

W kategorii duetów:
I miejsce: duet z Przedszkola „Słoneczny Zakątek”: Amelia Buńko i Amelia Tarnogórska
II miejsce: duet z Przedszkola nr 7: Kasjana Grabarz i Nina Tyszko.
III miejsce: duet z Przedszkola „Słoneczko” : Julita Główka i Jagoda Kozłowska.

W kategorii solistów:
I miejsce: Wiktoria Tyrka- lat 3- Przedszkole „Słoneczko”
II miejsce: Maja Skóra- lat 5- Przedszkole „Słoneczko”

W kategorii występów uczniów klas pierwszych:
I miejsce: klasa 1 b
II miejsce: klasa 1 a
III miejsce: klasa 1 c i 1 d

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a nauczyciele – podziękowania.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konkursie i mają nadzieję na spotkanie za rok w jeszcze liczniejszym gronie.

Info.: SP Nr 7 w Zamościu
Fot. Anna Hadło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.