Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Zamościu

Dzisiaj (8 września) na schodach zamojskiego ratusza odbyła się siódma edycja ogólnopolskiej kampanii Narodowe Czytanie, której głównym celem jest promowanie idei czytelnictwa i popularyzacja największych dzieł literatury polskiej.

W bieżącym roku lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, które w naszym mieście czytane było częściowo w oryginale a częściowo w adaptacji.

Do akcji czytanie zgłosiło się około 70 osób wśród których znaleźli się m.in. posłowie, prezydent Zamościa, dyrektorzy wydziałów zamojskiego magistratu, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie i nauczyciele zamojskich szkół, czy chociażby przedstawiciele Kuratorium Oświaty.

Podczas akcji można było także –przyniesione przez siebie egzemplarze lektury- ostemplować specjalną, okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Organizatorem wydarzenia była Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Zamościu, partnerem – Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Oddział w Zamościu.

Wydarzenie patronatem honorowym objęła Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Mirosława Chmiela

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.