Namalujmy strzałki na rondach w Zamościu!

10153848_477156572413359_1300646260_nNamalujmy strzałki na rondach w Zamościu!

27 Marca rozpoczęła się inicjatywa społeczna sfrustrowanych stanem rond w Zamościu, mieszkańców miasta. Brak jednoznacznych oznaczeń, duża liczba wypadków i chaos, powodują że całe rzesze Zamościan oraz przejezdnych odczuwa irytację na projektantów rond i zatwierdzających.

Organizatorzy informują, że czekali na działania ze strony władz miasta, ale problem wciąż istnieje i najwidoczniej nikt nie zamierza się zająć jego rozwiązaniem.
Internauci mają już swoje sposoby na przejazd przez feralne rondo, które zapoczątkowało akcję (przy szpitalu Jana Pawła).

Katrolina napisała: „Ja mam jedną zasadę – zawsze jeżdżę prawą stroną i jak ktoś we mnie walnie to przynajmniej będzie jego wina.”

Jednak czy tak właśnie powinien wyglądać przejazd przez jedno z największych rond w Zamościu?

Organizatorzy akcji przedstawiają problem dość jasno:
„Przepisy znamy. Proszę się przejechać rondem w godzinach 15-16. Przed każdym wjazdem na prawym pasie stoją dziesiątki samochodów. Na lewym pasie – pusto. Ludzie boją się wjechać na lewy pas i mają rację. W takim razie, po co nam rondo z dwoma pasami??”

Pierwszym krokiem było utworzenie strony na popularnym portalu społecznościowym – facebooku. Strona w ciągu kilkunastu godzin uzyskała kilkaset polubień, co jest oczywistym znakiem dla władz miasta, że problem jest realny i znany Zamościanom.
Pytanie brzmi, jakie kroki w związku z tym zostaną poczynione?

Organizatorzy informują:
Istnieje szansa, że taką nietypową akcją, stworzoną przez społeczność Miasta, zapoczątkujemy coś większego. Zmiany, które wynikają z praktycznych spostrzeżeń mieszkańców. Z doświadczenia.

Jeśli Ty także uważasz, że strzałki na rondach w Zamościu są potrzebne – dołącz do akcji poprzez polubienie jej na facebooku:

https://www.facebook.com/PomalujmyZamojskieRonda

Dziękujemy i liczymy na zmiany
Organizatorzy akcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *