Muzyczne podróże – Biblia muzyką pisana 18.03.2015

„Muzyczne podróże. Biblia muzyką pisana”. to tytuł spotkania muzycznego z Michałem Kaczorem, któro zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”
Spotkanie odbyło się 18 marca (środa) o godz.18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.
Muzyczne podróże. Biblia muzyką pisana
W poszukiwaniu instrumentów Michał Kaczor przemierzył starożytne szlaki i z dalekich podróży przywiózł instrumenty wspomniane w Biblii. Niektóre z nich wymagały renowacji. W swojej kolekcji posiada kilkadziesiąt instrumentów z okolic Egiptu, Jordanii, Syrii i Turcji. Spotkania skierowane są nie tylko do dojrzałych odbiorców czy koneserów muzyki dawnej, ale również do najmłodszych słuchaczy oraz osób, które chciałyby zgłębić swoją wiedzę dotyczącą muzyki i instrumentów opisanych w Piśmie Świętym.

Podczas spotkania Michał Kaczor prezentuje wszystkie instrumenty muzyczne, które można odnaleźć w Biblii. Można posłuchać ich brzmienia, dowiedzieć się w jaki sposób i jaką techniką na nich grano czy w odniesieniu do konkretnego cytatu lepiej zrozumieć i wyobrazić sobie sceny z Pisma Świętego.

Fotorelacja Mirosław Chmiel

One thought on “Muzyczne podróże – Biblia muzyką pisana 18.03.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *