Muzyczne 43. Zamojskie Lato Teatralne

Spora dawka kultury czeka na zamościan i turystów odwiedzających nasze miasto w dniach 16 czerwca -7 lipca. Na te dni przypada bowiem Zamojskie Lato Teatralne, które już 43. raz zawita w Zamościu.

Przez trzy tygodnie trwania wydarzenia obejrzeć będzie można kilkanaście spektakli teatralnych. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami i koncerty.

Jak zapowiadają organizatorzy czyli Zamojski Dom Kultury tegoroczne największe przedsięwzięcie kulturowe miasta będzie dynamiczne, twórcze i intrygujące. Będzie ono także przymierzem teatru i muzyki.

Inauguracją  (16 czerwca) będzie występ artystów z Mińska na Białorusi – Teatr InZhest, który spektaklem „Trash poem” wprowadzi widzów w ironiczny i fantastyczny sen o śmieciach rodzących potwory. Teatr InZhest jest laureatem jednej z dwóch Buław Hetmańskich. Drugą Nagrodę Publiczności odbiorą twórcy Teatru Latarnia z Białegostoku. Ich spektakl pt. „Merlin Mongoł” zobaczyć będzie można w przeddzień zakończenia festiwalu, czyli 6 lipca.

Teatr zagości m.in. na scenie Zamojskiego Domu Kultury, na Rynku Wielkim oraz w kazamatach. Wśród znanych artystów zobaczymy m. in. Jana Englerta, Beatę Ścibakównę, Magdalenę Cielecką, Mariusza Kiljana czy Tomasza Stockingera.

O tym, że tegoroczna edycja ZLT będzie niezapomnianym wydarzeniem świadczy jej zwiastun

 

Dzisiaj przedstawiciele zamojskich mediów uczestniczyli w konferencji prasowej z której relację znajdziecie TUTAJ

Opublikowany przez Życie Zamościa 24 maja 2018

 

Honorowy patronat nad festiwalem sprawują: Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość oraz Beata Ścibakówna i Jan Englert.

Szczegółowy program na plakacie poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *