MOJA WENECJA – Canal Grande

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Centrum Kultury Filmowej Stylowy oraz autor Wojciech Wesołowski zaprosiło miłośników fotografii i podróży na uroczysty wernisaż wystawy fotografii pt. Okolice Canal Grande, który odbył się 4 kwietnia o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Stylowy w CKF przy ulicy Odrodzenia 9 w Zamościu.

Ogromna, szalenie miła niespodzianka i czas wielkiej radości – Kapituła Fotoklubu RP uchwałą z dnia 20 stycznia 2016 roku przyznała Waldemarowi Sitce kuratorowi Galerii ,, Stylowy” srebrny medal „Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej”.

“Nad sestiere di Cannareggio, w samym sercu laguny, wisiała lekka, ledwo dostrzegalna mgła. W blaskach lipcowego słońca przecedzanych przez ten najsubtelniejszy z woali drzemały senne wody Canal Grande, a w nich, jak wyczarowane z bajki, nieprawdopodobnie piękne przeglądały się pałace, wille, domy i kościoły. I widziało się wszystko niby miraż złocisty, powołany do życia przez przepyszną fantazję, niby obraz senny utkany z marzeń artysty w chwilę dziwnej, twórczej szczodroty. Tylko fala przybrzeżna z cichym chlupotem roztrącająca stopnie schodów, tylko piosenka gondoliera, co przejechał mimo w żałobnej swej łodzi, budziły z zadumy olśnienia i kazały stwierdzać ten ponad wszystko radosny fakt, że jestem naprawdę w Wenecji…”
Stefan Grabiński – Opowieść wenecka

Wojciech Wesołowski fotografuje od 55 lat, jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Fotografią cyfrową interesuje się od 1998 roku, najpierw zafascynowany możliwościami twórczych przetworzeń tej technologii po latach powrócił do tradycyjnego pokazywania świata jako zatrzymanego w kadrze obrazu czasu rzeczywistego.( ztf)

Fotorelacja Janek Cios

Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *