MOCNI NADZIEJĄ – ,,Bój o duszę świata w wizji Jana Pawła II” wykład Grzegorza Górnego

12 czerwca 2021 r w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu odbyło się drugie już spotkanie z okazji 22. rocznicy pobytu Papieża Jana Pawła II w Zamościu pn.„MOCNI NADZIEJĄ – PAMIĘTAMY ….” przygotowanego przez parafię i Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.. W drugim dniu wspominania wizyty, zaproszony został Grzegorz Górny, który wygłosił wykład pt.,,Bój o duszę świata w wizji Jana Pawła II””

Grzegorz Górny – reportażysta, eseista, publicysta, reżyser dokumentalista, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (w latach 1994-2005 i 2007-2012) oraz wieloletni dyrektor programowy wydawnictwa „Fronda”. W latach 2005-2006 redaktor naczelny tygodnika „Ozon”. Współautor i producent kilku cykli telewizyjnych, m.in. „Fronda” (TVP1), „Wojna światów” (TVP2), „Dzika Polska” (TVP Polonia), „Drugie dno historii” (TVP Historia), „Archiwum XX wieku” (TV Puls), „Raport specjalny” (Polsat). Prowadził audycje w Radiu Józef i Programie 3 Polskiego Radia. Publikował w licznych gazetach i czasopismach w Polsce i za granicą. Autor i współautor wielu książek, które doczekały się łącznie 30 wydań zagranicznych w językach: angielskim (7 książek w USA), hiszpańskim, francuskim, włoskim, portugalskim, niemieckim, węgierskim, czeskim, chorwackim, słoweńskim, bułgarskim. Autor kilkunastu wystaw pokazywanych m.in. w Niemczech, Norwegii, Czechach czy w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Laureat wielu nagród dziennikarskich, filmowych i książkowych (m.in. Totus, Grand Press, Feniks, Nagroda im. Jacka Maziarskiego, Nagroda SDP im. J. Zieleńskiego). Odznaczony przez prezydenta Węgier Rycerskim Krzyżem Zasługi I Medalem Europejskim węgierskiej Wszechnicy Wolnych Mediów. Obecnie stały publicysta tygodnika „Sieci”, miesięcznika „W Sieci Historii” i portalu wPolityce.pl. Prezes Stowarzyszenia Trójmorze. Żonaty, ojciec pięciorga dzieci, mieszka w Warszawie.

Patronatem honorowym objęli to wydarzenie Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski, Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Prezydenta Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.

Wydarzenie „MOCNI NADZIEJĄ – PAMIĘTAMY ….” bierze udział w programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego, a głównym celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

Wprowadzenie do wykładu, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu – Małgorzata Farion

ZAPRASZAMY NA WYKŁAD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.