Miodowe atrakcje na Roztoczu (Rodzinne Spotkania Klubowe) – 04.10.2014 r.

4 października 2014 r. 50-osobowa grupa rodziców i dzieci z Zamościa odwiedziła Gospodarstwo Apiturystyczne ULIK w Mokrymlipiu.

Tego dnia pogoda wyjątkowo nam sprzyjała, więc i humory wszystkim dopisywały. Przesympatyczny właściciel, Pan Marian Śliczniak, w arcyciekawy sposób przekazywał opowieści o życiu i zwyczajach pszczół. Zwiedzaliśmy skansen zabytkowych uli na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej, muzeum pszczelarstwa, starą salę szkolną. Obserwowaliśmy i dotykaliśmy oszklonego ula z żywymi pszczołami.

Całe rodziny delektowały się różnorodnymi smakami naturalnych miodów z pasieki – mniszkowym, gryczanym, fasolowym, lipowym, nawłociowym. Te pyszne miody zamknięte w małych słoiczkach każdy uczestnik zabrał na pamiątkę do domu. Było ognisko w pszczelarskiej zagrodzie oraz zabawy na świeżym powietrzu w strojach pszczół i pszczelarzy.

Z żalem opuszczaliśmy to magiczne miejsce. Gospodarze machali nam na pożegnanie, a dzieci krzyczały “Kochane pszczółki, jeszcze do was wrócimy!!!”. Ze śpiewem na ustach wracaliśmy autobusem do Zamościa. Miłe wspomnienia zostaną wszystkim na długo…
– Marta Czerwieniec, koordynator wyjazdu

Wycieczkę sfinansowano z budżetu Miasta Zamość w ramach Stacji Kreatywnej 3 – Rodzinne Spotkania Klubowe. Organizatorem był Zamojski Dom Kultury.

Fotografie: Dagmara Turek, Marta Czerwieniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.