Minister nauki odwiedziła Zamość – 27.11.2014 r.

zycie_zamoscia_artykul2-300x169W czasie swojej wizyty w Zamościu, która miała miejsce 27.11.2014 r., prof.  Lena Kolarska-Bobińska spotkała się ze studentami i władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica, którym opowiedziała m.in. o nowych rozwiązaniach dotyczących praktyk studenckich

– Nowe prawo o szkolnictwie wyższym otwiera nowe szanse dla szkół wyższych, w tym dla uczelni o profilu zawodowym.  Na studiach o profilu praktycznym są już obowiązkowe trzymiesięczne praktyki. Jest też możliwość prowadzenia studiów dualnych – przypomniała prof.  Lena Kolarska-Bobińska.

Pomóc w odnalezieniu się studentów na rynku pracy ma też nowa kampania społeczna resortu nauki – „Studiujesz? Praktykuj!”. – Stworzyliśmy tę kampanię, żeby pokazywać, że praktyki studenckie muszą być częścią programu studiów – mówiła minister Lena Kolarska-Bobińska.

W trakcie wizyty w Zamościu minister nauki zwiedziła też laboratoria Centrum Badań i Transferu Technologii zamojskiej PWSZ oraz spotkała się z prezydentem Marcinem Zamoyskim. Rozmawiała z nim o tym, jak pozytywnie zmienił się Zamość dzięki środkom europejskim oraz jakie są dalsze plany na rozwój tego miasta związane z nowym Kontraktem Terytorialnym dla Lubelszczyzny. W jego puli  na kolejne pięć lat jest niemal 27 mld zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.