Minister Jarosław Gowin – czy poprze prezydenta Wnuka

Jarosław Gowin odwiedził Zamość. Jest wicepremierem oraz ministrem nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Zjednoczonej Prawicy, w skład której wchodzi m.in. jego ugrupowanie pod nazwą Porozumienie.

Polityk wszedł do Ratusza w towarzystwie prezydenta Andrzeja Wnuka, przywitał się z dziennikarzami lokalnych mediów, którzy poprosili o odpowiedź na parę pytań m.in. ,, jak wygląda budowa struktur w naszym regionie. … Minister Jarosław Gowin – Przyjechałem do jednego z trzech najpiękniejszych miast w Polsce, bo obok Krakowa, Torunia Zamość jest bezsprzecznie jednym z arcydzieł Polski i światowej architektury. Przyjechałem tu po to aby spotkać się z mieszkańcami i przedstawić plany Rządu, porozmawiać o wyborach samorządowych. Ostatni raz byłem w woj.lubeskim zaledwie trzy tygodnie temu i w ciągu tych trzech tygodni dołączyło około 150 osób to są przede wszystkim osoby z zamojskiego , chełmskiego, wielu samorządowców. Rozwój struktur Porozumienia na terenie woj. lubelskiego przekracza moje najśmielsze oczekiwania, gotowość akcesu  zgłaszają kolejne osoby w tym z partii Nowoczesna czy Kukiz’15 ……dziennikarz  – w Radzie Samorządowej partii Porozumienia znalazł się prezydent Andrzej Wnuk czy to oznacza, że pan , pana ugrupowanie poprze kandydaturę  prezydenta Andrzeja Wnuka. ….Minister Jarosław Gowin – Popierałem pana  prezydenta Wnuka trzy lata temu, wtedy był kandydatem popieranym też PIS, jeżeli chodzi o przyszłoroczne wybory, jesteśmy jeszcze przed decyzją . Pan prezydent tak jest sympatykiem Porozumienia, jest członkiem naszej Rady Samorządowej , pewnie na ten temat poparcia rozmawiali i z nim i przedstawicielami zamojskiego PIS-u i zobaczymy jakie będą końcowe ustalenia.

Po briefingu Minister Jarosław Gowin zajął miejsce w sali Consulatus, gdzie zorganizowano główną część spotkania. Mieszkańcy Zamościa mogli zadawać mu pytania – chętnych nie brakowało.

Minister Jarosław Gowin  … realizujemy precyzyjnie zakrojony plan. Pierwsze dwa lata poświęcone były przede wszystkim na realizację programu społecznego.Tak ważnych projektów jak Rodzina 500+, jak podnoszenie najniższych rent i emerytur, obniżenie wieku emerytalnego. Mam głębokie przekonanie,że nie było po 1989 roku rządu, który by tak traktował zobowiązania przedwyborcze. Generalnie rzecz biorąc te dwa lata to czas intensywnej pracy na rzecz realizacji tych programów społecznych, teraz przychodzi czas kiedy skupimy się na gospodarce.  Reformy mają polegać na uproszczeniu prawa gospodarczego i nowa faza dialogu z Komisją Europejską.
Rządowi zależy na wyrównywaniu szans na ścianie wschodniej. …. CZY W POLSCE NIE MOŻNA OBNIŻYĆ PODATKÓW TAK JAK W ESTONII CZY RUMUNII…. Minister Jarosław Gowin – w Rumunii radykalnie obniżono podatki i podobnie wzrosło tempo rozwoju gospodarczego , jeszcze w tej kadencji na pewno zdecydowanie obniżymy ZUS dla micro firm tj. rzesza około 200 tyś. przedsiębiorców ale to nie wystarczy . Potrzebne jest generalnie obniżenie podatków lecz gdy w tym samym czasie realizuje się programy społeczne tj. m.in. Rodzina 500+, obniżenie wieku emerytalnego to równocześnie w tym samym czasie nie da się radykalnie obniżyć podatków. Jeszcze w tej kadencji rozpoczniemy proces obniżenia podatków a w przyszłej zrealizujemy nasze zapowiedzi w pełni, mam na myśli również podniesienie kwoty wolnej od podatku dla wszystkich.

Głos zabrał także poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko……CZY W ZAMOŚCIU MOŻNA PRZYWRÓCIĆ AKADEMIĘ ZAMOYSKĄ I CZY MOŻE BYĆ PRZEJŚCIE GRANICZNE WE WŁODAWIE . Minister Jarosław Gowin – …żeby uczelnia uzyskała status akademii musi mieć uprawnienia do nadawania doktoratów w dwóch dyscyplinach , na razie PWSZ w Zamościu takiego uprawnienia nie ma. Jeżeli uzyska te uprawnienia to oczywiście droga do utworzenia Akademii Zamoyskiej będzie otwarta. PRZEJŚCIE GRANICZNE WE WŁODAWIE – Jakub Banaszek, my jako Porozumienie popieramy ten postulat . Wiem,że posłowie PIS zabiegają o to już od dłuższego czasu  bo toczą się rozmowy. Teraz te rozmowy są na płaszczyźnie ministerialnym, my możemy zadeklarować,że będziemy stać aby pomóc w tej sprawie, bo to jest kluczowe dla tego regionu jak też i dla relacji z naszymi sąsiadami z Białorusi jak i Ukrainą.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *