Menthe Wells w BWA Galerii Zamojskiej – 14.10.2014 r.

14 października w BWA Galerii Zamojskiej została otwarta wystawa malarstwa i rzeźby autorstwa Menthe Wells. Na wydarzeniu obecna była również artystka.

Europejskie tournee ponad sześćdziesięciu prac malarstwa i rzeźby autorstwa Menthe Wells rozpoczęła wystawa w Zajezdni – Galerii Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Następnie artystka otwiera swoją wystawę w dniu 14 października 2014 w BWA Galerii Zamojskiej w Zamościu. Wystawy w Polsce są organizowane dzięki kuratorskiej opiece i pod kierunkiem dziekana Wydziału Artystycznego UMCS prof. Artura Popka, artysty o międzynarodowym dorobku.

Prace Menthe Wells przynoszą siłę i wrażliwość w wyrazistym kolorze, stanowiącym rdzeń współczesnej amerykańskiej sztuki współczesnej. Artystka wystawia malarstwo i rzeźbę, odbiegające od jej aktualnie prezentowanych w Stanach Zjednoczonych rzeźb w stali spawanej i powraca do swojej dawniejszej roli i charakterystycznej nazwy nadanej jej przez prasę amerykańską (Harford Courant) jako “niezwykłej rzeźbiarki miękkich rzeźb”. Wystawa zawierać będzie miękką rzeźbę z włókna o nazwie Plastry Księżyca, przedstawiającą jej osobiste wyobrażenie jako artystki. Żywe kolory w pracach prezentowanych na wystawach w Lublinie i Zamościu stanowią zdecydowany kontrast wobec miękkości barw użytych w instalacji “Synergy”, która była jedną z jej ostatnich wystaw muzealnych w Muzeum  w San Luis Obispo, USA. “Synesthesia” w polisensorycznej wypowiedzi absolutnie charakteryzuje twórczość artystki jako naturalne doświadczenie, choć w pewnym sensie przywołuje również inne doznania. Menthe Wells dzieli się z widzami doświadczeniami zmysłów, komunikując się poprzez kolor i kształt.

W tegorocznym jesiennym sezonie obrazy i rzeźby Menthe Wells można oglądać na wystawach w USA: Southern California – prestiżowym centrum designu, Laguna Design Center, Provasi Collections, San Luis Obispo Museum of Art, California Spirit Animal Painting Exhibition oraz na wystawach europejskich: Galeria Zajezdnia, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublin oraz BWA Galeria Zamojska, Zamość, Polska 2014. Oprócz tego jej prace są obecnie na wystawach w wielu galeriach w całej Ameryce oraz w trybie online, m.in.: www.menthewells.com, www.Gallery104.com, Art Cena i NewYorkArt.com. Jedna z ostatnich indywidualna wystawa “Tandem” 44 obrazów i rzeźb spawanych w Brewery Art Center w 2013 roku, została wyróżniona przez brytyjskie opiniotwórcze pismo artystyczne Cassone, jako jeden z ważniejszych projektów w Ameryce.

Materiały nadesłane przez Artystkę

Zapraszamy na relację fotograficzną.

Fotografie: Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *