Marzenia się spełniają… nowe boisko sportowe w Zespole Szkół nr 3

Długo wyczekiwane boisko sportowe w Zespole Szkół nr 3 to najwspanialszy gwiazdkowy prezent, o jakim szkoła marzyła od wielu lat.
Dzień 16 grudnia 2016r. zapisze się w historii  placówki złotymi literami. Nowy, profesjonalny obiekt sportowy stał się rzeczywistością i wizytówką szkoły. Będzie służył całej społeczności szkolnej w myśl słów patrona szkoły-Świętego Jana Pawła II: „Niech sport będzie częścią poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu-we własnych oczach i oczach innych”

Symbolicznego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia boiska dokonali m.in. przedstawiciele władz, placówek oświatowych i wykonawcy budowy. Ks Bogdan Nowicki z parafii św. Michała poświęcił nowy obiekt sportowy.

Pan Prezydent Andrzej Wnuk jako pierwszy zaprezentował swoje umiejętności sportowe i oddał celny strzał do bramki. Z bramkarzem szkolnej reprezentacji piłkarskiej zmierzyli się również wykonawcy boiska, przewodniczący Rady Rodziców, trener drużyny, oraz przedstawiciele uczniów. Symboliczny rzut karny wykonała także pani Dyrektor Teresa Sołowiej.
Historyczny moment uświetniły liczne imprezy towarzyszące, pokazy sportowo-artystyczne w hali gimnastycznej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 3. Reprezentacja piłkarzy zaprosiła zgromadzonych gości na małe widowisko sportowe-trening z wykorzystaniem elementów techniki i taktyki gry. Nad właściwym rytmem podań czuwali trenerzy-pan Krzysztof Gęborys i pan Dariusz Waryszak.

Zespół artystyczny Wiolinki, kierowany przez panią Annę Sawkę, zachwycił publiczność dziecięcym tańcem i śpiewem. Profesjonalny pokaz step-aerobiku zaprezentowały gimnazjalistki z klas 1 i 2, które przygotowała pani Agnieszka Mazurek, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 3.

Młodsze koleżanki z klas czwartych szkoły podstawowej, szkolone pod okiem pani Marzeny Głąb, nauczyciela wychowania fizycznego, pokazały również ogromny kunszt i precyzję w sekwencji trudnych kroczków na stepach. Niezwykłą odwagą podczas nietypowych i niebezpiecznych ćwiczeń z zakresu gimnastyki artystycznej i akrobatyki wykazały się podopieczne pani Marzeny Gąski, nauczyciela wychowania fizycznego-dziewczynki z klas 4,5 i 6 szkoły podstawowej.
Pokazom artystycznym towarzyszyła sportowa, oraz świąteczna sceneria i  muzyka, które utkwiły w pamięci widzów jako doskonały spektakl z uczniami szkoły w roli głównej.

Uroczystości zaszczycili swą obecnością przedstawiciele lokalnych władz, placówek oświatowych i wykonawcy budowy. Gościem honorowym imprezy był pan Andrzej Wnuk-prezydent miasta Zamość, który obiecał dalszą rozbudowę obiektu w najbliższych latach. Z zaproszenia skorzystali również: pan Stanisław Flis-dyrektor Wydziału Inwestycji, pani Agnieszka Kowal-dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu, pan Janusz Sereda-przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 3, pan Rajmund Zalewski -firma ORAKOL-wykonawca budowy boiska i pan Zbigniew Jarosławski-Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RETEX-podwykonawca budowy. Wśród przybyłych gości nie zabrakło wiernych sympatyków szkoły-rodziców.

Zadanie inwestycyjne pn. „ Budowa boisk sportowych w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu o wartości kosztorysowej 1248757,19 zł”

Zrealizowano w I etapie
– boisko sportowe do piłki nożnej o wymiarach 50,00 m x 40,00 m z nawierzchnią z trawy syntetycznej Koszt budowy boiska do piłki nożnej wyniósł 500,288,91 zł
Zadanie dofinansowano z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 125 000,00 zł. Inwestor – Miasto Zamość.

Wykonawca = TORAKOL – Rajmund Zalewski
Podwykonawca w zakresie robót ziemnych, drenażu, wykonania podbudowy boiska
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Retex – Zbigniew Jarosławski
Inspektor nadzoru – Andrzej Laskowski

W II etapie do zrealizowania będzie boisko wielofunkcyjne do : piłki siatkowej, koszykówki , piłki ręcznej, skocznia, bieżnia oraz oświetlenie i monitoring
Koszt budowy II etapu boisk  to jeszcze 748 468,28 zł. (materiał nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.