Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł w niedzielę ulicami Zamościa

W niedzielę ulicami Zamościa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany przez środowiska katolickie  pod hasłem w „obronie życia, rodziny i tradycyjnych wartości”.

Marsz rozpoczął się od mszy w kościele pw. Świętego Michała Archanioła i przeszedł na Rynek Wielki. W marszu wzięli udział nie tylko działacze środowisk katolickich z Zamościa i regionu, ale też politycy. Wydarzenie zorganizowała m.in. Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich przy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wraz z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Zespołem Szkół im. św. Ojca Pio, Stowarzyszeniem Obrony Życia oraz Fundacją Dzieci i Ojców im. św. Jana Bosko.

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.

W tym roku w inicjatywę zaangażowało się ponad 140 miast. Szczęście rodzinne zajmuje niezmiennie pierwsze miejsce wśród najważniejszych wartości, jakimi Polacy kierują się w swoim codziennym życiu.

Fotorelacja: Mirosław Chmiel

Advertisements

One thought on “Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł w niedzielę ulicami Zamościa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *