Lubelska w remoncie- kierowcy noga z gazu

Nie dwoma a jednym pasem odbywa się ruch na ulicy Lubelskiej. To właśnie ją jako pierwszą „wzięli na warsztat” drogowcy. A przyznajmy, że zakres prac na niej jest imponujący bo to m. in. przebudowa nawierzchni jezdni (cztery pasy ruchu o szerokości 3,5 m wraz z budową obustronnego ciągu pieszo – rowerowego); przebudowa: zatok autobusowych, zjazdów publicznych i indywidualnych, parkingu, skrzyżowań ulic podporządkowanych i budowa azylu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Ponadto wykonana zostanie przebudowy kanalizacji deszczowej oraz sieć monitoringu wizyjnego, która będzie włączona do miejskiego Centrum Monitoringu.

Przypomnijmy, że prace na ulicy Lubelskiej to swoista inauguracja zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3354L ulicy Lubelskiej w Zamościu od km 0+000,00 do km 0+522,00. Rozbudowa skrzyżowania ulic: Marszałka J. Piłsudskiego – Lubelska – Wojska Polskiego – Wiejska w Zamościu”.

Zakłada ono oprócz prac na ul. Lubelskiej przede wszystkim budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym u zbiegu wymienionych w nazwie projektu ulic. Wykonana zostanie nowa nawierzchni asfaltowa na ulicach: Wiejskiej, Wojska Polskiego, Piłsudskiego oraz wybudowana kanalizacja deszczowa na tych ulicach wraz z montażem wpustów podkrawężnikowych.

Prace prowadzone przez zamojskie PRD sp. z o. o.  mają potrwać do 6 listopada. Ich wartość brutto to 13 365 430,26 złotych.

W chwili obecnej kierowcy na ul. Lubelskiej spotkają utrudnienia w postaci zawężenia jezdni do jednego pasa (a nie dwóch) w obu kierunkach, zakazu wyprzedzania i ograniczenia prędkości do 30 km/h. Z czasem pojawią się też częściowe wyłączenia z ruchu pewnych odcinków.

O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

A tak to wygląda ( fot. z wczoraj – piątek, 10 stycznia 2020 r.)

Advertisements

One thought on “Lubelska w remoncie- kierowcy noga z gazu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *