Lotnisko w Mokrem w rękach powiatu

Dzisiaj (23 września) o godzinie 8.00 w budynku Delegatury Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Partyzantów 3 w Zamościu na zaproszenie Starosty Zamojskiego  Stanisława Grześko odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz posła Sławomira Zawiślaka.

Tematem konferencji było przekazanie w formie darowizny terenu lotniska w Mokrem przez Województwo Lubelskie na rzecz Starostwa Powiatowego w Zamościu. To nie koniec podarunków, bo przekazano także część budynku zamojskiej Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu znajdującego się przy ul. Partyzantów, gdzie już niebawem przeniesie swoją siedzibę Powiat Zamojski.

Umowa darowizny nieruchomości w postaci gruntów lotniska na rzecz powiatu zostanie zawarta pod następującymi warunkami: nieruchomości są darowane z przeznaczeniem na realizację celu publicznego, obejmującego wydzielenie gruntów pod lotniska, urządzenia i obiekty do obsługi ruchu lotniczego oraz budowę i eksploatację tych lotnisk i urządzeń, obejmującego rozbudowę lotniska w miejscowości Mokre poprzez wykonanie w ciągu 6 lat od dnia zawarcia umowy darowizny utwardzenia pasa startowego, rozbudowę pasa startowego, ogrodzenia części lotniska, instalację oświetlenia nawigacyjnego systemu zdalnego sterowania.

Jednym z tematów były również inwestycje drogowe w powiecie.

Na zakończenie Starosta Zamojski  Stanisława Grześko wręczył gościom pamiątkowe podziękowania – grawertony za dotychczasową współpracę.

zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z konferencji:

Delegatura Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu – konferencja prasowa z udziałem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka i Posła Sławomira Zawiślaka

Opublikowany przez Życie Zamościa Niedziela, 22 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.