Lekcja szczypiorniaka z Arturem Siódmiakiem

W sobotę, 10 czerwca do Zamościa zawitał znakomity piłkarz ręczny Artur Siódmiak. Były reprezentant Polski przygotował na Rynku Wielkim cykl zajęć dla dzieci i młodzieży od godz. 9.30 

Artur Siódmiak jest medalistą mistrzostw świata i uczestnikiem igrzysk olimpijskich. W pamięci kibiców zapisał się przede wszystkim rzutem przez całe boisko na wagę zwycięstwa z Norwegią i awansu do półfinału MŚ w 2009 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej Siódmiak podjął się zadania popularyzacji piłki ręcznej wśród najmłodszych. W realizacji tego zadania ma pomóc organizacja pokazowych lekcji w całej Polsce pod nazwą „Artur Siódmiak Summer Tour”. 10 czerwca z porad byłego szczypiornisty i jego sztabu skorzystają młodzi mieszkańcy Zamościa.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym: udział w lekcji treningowej z Mistrzem Arturem, blok aktywności sportowej, turnieje piłki ręcznej i występy artystyczne. Poza samym Arturem Siódmiakiem swój udział w imprezie zapowiedział zawodnik Vive Tauron Kielce Michał Jurecki, a także wychowankowie Padwy grający w najwyższych ligach piłki ręcznej.
W lekcji piłki ręcznej udział wziąć mogli dziewczęta, chłopcy oraz rodzice. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe t-shirty.. Tuż po otwarciu odbyła się rozgrzewka oraz aktywności sportowe z zaproszonymi gośćmi.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *