Łączy nas piłka – mistrzowie Europy docenieni przez prezesa LZPN

Księża – mistrzowie Europy docenieni przez prezesa LZPN.
Na niecodzienny gest zdobył się prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik . Chcąc docenić sukces reprezentacji Polski księży, którzy w lutym br. roku wywalczyli tytuł mistrza Europy w halowej piłce nożnej poczynił zabiegi w Polskim Związku Piłki Nożnej i pozyskał reprezentacyjne stroje oraz sprzęt piłkarski dla całej drużyny, która wywalczyła to trofeum. A, że aż pięciu z 12 zawodników tworzących tę mistrzowska drużynę to księża z województwa lubelskiego i z diecezji zamojsko – lubaczowskiej: ks. Tomasz Winogrodzki , ks. Marek Mazurek , ks. Paweł Derylak , ks. Krzysztof Sosnowski, ks. Maciej Lewandowski i dlatego też ten prezent prezes Zbigniew Bartnik postanowił przekazać na ręce zamojskich księży, którzy także tworzyli ten zespół. Trenerem reprezentacji Polski księży był Marek Parzyszek, były piłkarz Korony Kielce, a kierownikiem drużyny Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc.
Uroczyste przekazanie strojów z orzełkami na koszulkach oraz sportowego sprzętu odbyło się w prestiżowym miejscu jakim są pomieszczenia Muzeum Sakralnego Katedry Zamojskiej.„Wikarówka”. Było to możliwe dzięki życzliwości kustosza tego muzeum ks. dr Roberta Strusa, proboszcza parafii katedralnej w Zamościu, który jest także sympatykiem futbolu.

Nie mogłem nie zauważyć kolejnego już sukcesu na arenie międzynarodowej księży grających w piłkę nożną. Ich postawa jest godna pochwały bowiem z jednej strony księża – piłkarze promują tę dyscyplinę sportu, z drugiej pokazują młodzieży i dorosłym, iż dzięki uprawianiu sportu można utrzymywać dobrą formę w każdym wieku , a przy tym jeszcze promować swoją małą ojczyznę i Polskę. Brawo niech ta aktywność księży będzie inspiracją i zachętą dla adeptów futbolu do uprawiania tej dyscypliny. To dlatego zwróciłem się do PZPN o docenienie tego sukcesu – mówi Zbigniew Bartnik , prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Lublinie.
Ten gest prezesa docenili także wyróżnieni księża.

Mając teraz stroje reprezentacyjne jeszcze bardziej będziemy się czuć pełnymi reprezentantami Polski na mistrzostwach Europy . Cieszę się , że prezes Bartnik zadbał o stroje dla całej naszej reprezentacyjnej drużyny. Przy najbliższym spotkaniu przekażemy je pozostałym kolegom, którzy nie mogli dojechać na tę uroczystość w „Wikarówce”, a także zostali uhonorowani – mówi ks. Tomasz Winogrodzki , proboszcz parafii w Lipsku koło Zamościa, który jest jednocześnie prezesem młodzieżowego klubu piłkarskiego „Gaudium”.
Satysfakcji z docenienia piłkarskiego sukcesu księży przez prezesa Zbigniewa Bartnika nie ukrywał także ks. Marek Mazurek , proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu.

Zauważenie naszej pasji przez prezesa Zbigniewa Bartnika jest pięknym gestem. Tę przygodę sportową dedykujemy zwłaszcza dzieciom i młodzieży by byli przekonani, że takie sportowe wspólnoty – drużyny budują przyjaźnie oraz inspirują do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu – podkreśla ks. Marek Mazurek . Zatem księżom życzymy kolejnych piłkarskich sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej oraz inspirowania młodzieży, także dorosłych do uprawiania sportu.

Janusz Kawałko – zastępca  redaktora  naczelnego Awangardy Lubelskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *