Jubileusz 20-lecia Katolickiego Radia Zamość

Już za chwileczkę, już za momencik, to już w najbliższą niedzielę, Niedzielę Palmową w uroczystość Zwiastowania NMP minie 20 lat jak Katolickie Radio Zamość po raz pierwszy nadało swoją audycję – 25 marca 1998 r.

Katolickie Radio Zamość już od 20 lat jest w Państwa domach. Rozgłośnia stara się na bieżąco informować o najważniejszych wydarzeniach z życia Kościoła, stając się swego rodzaju „głosem” Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Jako jedyne radio lokalne, z bogatym programem audycji, chce docierać do wszystkich mieszkańców naszego regionu, a nawet województwa lubelskiego i podkarpackiego.
Głównymi zadaniami Katolickiego Radia Zamość są: ewangelizacja, modlitwa, przekaz informacji, wskazywanie drogi wartościowego życia, budowanie poczucia tożsamości z regionem, a także troska o sprawy naszej społeczności.  Jak podają – jesteśmy radiem wiarygodnym. Cieszymy się uznaniem wśród słuchaczy pochodzących z różnych grup społecznych i wiekowych.
Prezentujemy audycje o tematyce ewangelizacyjnej, publicystycznej, społecznej, kulturalnej oraz edukacyjnej. Zajmujemy się też sprawami gospodarki i rolnictwa. Współpracujemy z instytucjami kultury, dzięki którym większość wydarzeń z terenu Zamojszczyzny odbywa się pod patronatem Katolickiego Radia Zamość. Nasza propozycja nadawcza spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony firm, urzędów i instytucji. Staramy się dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców poprzez szereg różnorodnych działań promocyjnych.
Codziennie transmitujemy Msze Święte. W intencji ofiarodawców codziennie na naszej antenie odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 oraz Różaniec o godz. 19:00.
W październiku 2004 roku nasze radio rozpoczęło wizyty w parafiach diecezji w ramach tzw. Niedziel Radiowych. Reaktywacja tych wyjazdów nastąpiła w 2013 r. Dzięki nim KRZ otwiera się na problemy lokalnych wspólnot parafialnych i samorządowych. Nasi rozmówcy poruszają tematy, które zwykle są poza zasięgiem zainteresowania stacji komercyjnych.
Na naszej stronie www.radiozamosc.pl można też przeczytać o wydarzeniach z diecezji, regionu i kraju.
Słychać nas można na 90,1 FM oraz 101,2 FM w Zamościu i 120 km od niego. Sygnał przesyłamy także przez stronę internetową www.radiozamosc.pl. Dociera on na Ukrainę, obu Ameryk, Niemiec, Irlandii, Włoch, a nawet do Afryki i Australii.

Gratulujemy wytrwałości, determinacji, cierpliwości i chęci rozwijania się co słychać na antenie i na zdjęciach z nowego studia.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *