Jesień Teatralna w Zamościu – Wot takaja żizń – Teatr Biuro Podróży w Poznaniu

 W Zamojskim Domu Kultury odbył się 16 września 2016 o godz. 18.00 spektakl 41 Zamojskiego Lata Teatralnego (tak,, to nie pomyłka) Wot takaja żizń – Teatru Biuro Podróży w Poznaniu w ramach Jesieni Teatralnej 2016.

reżyseria: Paweł Szkotak
scenariusz: Paweł Szkotak, Marta Strzałko
opracowanie muzyczne: Paweł Szkotak, Bartosz Borowski
aranżacja piosenki i dumki: Wiki Nowikow
aktorzy: Marta Strzałko, Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Tomasz Wrzalik

Pokaz spektaklu odbywał się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artyści o spektaklu:

Czuliśmy, że o Rosji trzeba opowiedzieć szczególnie dzisiaj, kiedy polityczne zwierciadło wykrzywia obraz Rosjan, a jej imperialne mrzonki po raz kolejny budzą lęk.

Każdy nosi w sobie inny obraz Rosji. Na wrażenia składają się wspomnienia, lektury, przeżycia, obecność na miejscu zdarzeń. Dla nas najważniejsze były nasze podróże na Wschód, spotkania z ludźmi, przyjaźnie, obserwacje. Kto był w Rosji ten wie, że nie zostawia ona człowieka obojętnym. To nie jest kraj na wzruszenie ramion. Wobec Rosji trzeba się opowiedzieć.
Bezpośrednim impulsem do powstania spektaklu stały się opowiadania Dmitra Głuchowskiego „Witajcie w Rosji” oraz rozmowa z nim w pewnej moskiewskiej restauracji. Choć ostatecznie w spektaklu jego literatura nie istnieje namacalnie, to duch Głuchowskiego towarzyszył nam w pracy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *