Jesień Teatralna w Zamojskim Domu Kultury – spektakl teatralny ,,Liza”, 05.11.2014

W ramach programu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Zamojskim Domu Kultury odbył się spektakl teatralny ,, Liza” na podstawie opowiadania ,,Wieczny mąż ” Fiodora Dostojewskiego, w wykonaniu aktorów z Centrum Kultury w Lublinie – Scena Prapremier InVitro.

Wysmakowana teatralnie propozycja z Mariuszem Bonaszewskim w roli głównej, Matyldą Damięcką, Dominiką Podsiadłą i Jarosławem Tomicą w pozostałych rolach zgromadziła pełną widownie.

W trakcie jednej z bezsennych nocy do drzwi Aleksy Iwanowicza Wielczaninowa zakrada się Paweł Pawłowicz Trusocki, przypominając mu bolesną przeszłość. Intruz, powołując się na dawną „przyjaźń” jego zmarłej żony Natalii z Wielczaninowem oraz nim samym, wciąga go w pokrętną, przewrotną grę, w której stawką jest kilkuletnia dziewczynka, Liza – owoc romansu Aleksy Iwanowicza z żoną Trusockiego
Tytułowa Liza – krzywdzona, dręczona, zastraszana, wyrwana siłą ze znanego jej środowiska i porzucona – staje się ofiarą niezrozumiałego dla dziecka konfliktu dorosłych. Ciekawa przestrzeń, kreujące niezwykłą atmosferę światło, gra aktorska to zalety tego spektaklu. A na odwieczne pytania: co jest prawdą, co złudzeniem, gdzie są granice ludzkich uczuć? – musieli odpowiedzieć samym sobie widzowie.

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
reżyseria świateł: Krzysztof Sendke
scenografia i kostiumy: Marek Braun
muzyka: Max Kowalski
realizacja światła: Marcin Kowalczuk
realizacja dźwięku: Karol Rębisz
produkcja: Monika Stolat
obsada: Mariusz Bonaszewski, Jarosław Tomica, Matylda Damięcka, Dominika Podsiadła

Fotorelacja i tekst: Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *