Jesień Teatralna: “Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)”, Scena Prapremier InVitro

Zamojski Dom Kultury zaprosił 14 października 2015 o godz. 18.00 na kolejny spektakl w ramach JESIENI TEATRALNEJ w ZDK pt.Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato)

Opowieść o grupie mężczyzn, którzy stracili opiekę nad swoimi dziećmi. Chcą jednak brać udział w ich wychowywaniu, mimo że rozstali się z matkami dzieci. Mężczyźni, w przebraniach chłopców, w cieniu dominującej figury kobiety, analizują swoją sytuację, pytają, co poszło nie tak, gdzie popełnili błąd. Widz zostaje tym samym wciągnięty w relacje między matką a ojcem i wspólnie z bohaterami szuka odpowiedzi na pytanie, gdzie w takich sytuacjach jest miejsce na dobro dziecka.

Spektakl jest spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Mimo, że męski punkt widzenia na pewno do radosnych nie należy, sztuka Bogacza jest przede wszystkim… komedią. Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić swój tragicznie śmieszny los.

scenariusz: Szymon Bogacz
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
scenografia: Łukasz Witt-Michałowski
reżyseria światła i dźwięku: Marcin Kowalczuk
produkcja: Monika Stolat obsada: Arkadiusz Cyran, Dariusz Jeż, Jan Nowicki, Przemysław Sadowski, Jarosław Tomica, Karol Wróblewski  info.ZDK

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.