Jazz Festiwal „New Cooperation” – Zamość 2014 25.07.2014

W piątek 25 lipca o godz. 21.00 rozpoczął się dwudniowy Jazz Festiwal „New Cooperation”. Pierwszego dnia na muzycznej scenie Kosza zaprezentowały się trzy młode formacje.

LAY D FUNK
LAY D FUNK to zespół instrumentalny, który powstał w 2013 r. w Radomiu. Ich muzyka oscyluje w klimatach jazz i funky. Panowie zagrali utwory ze swojego pierwszego jeszcze nie wydanego albumu pt.:  „Miejski Zgiełk”. Zespół ma na swoim koncie udział w wielu koncertach, przeglądach czy ogólnopolskich festiwalach muzycznych takich jak: Muzyczna Jesień w Grodkowie, czy choćby występ na rodzimym Radomskim Festiwalu Jazzowym. Lay D Funk, zaprezentował się na VII Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu.
Członkowie: Tomek Strzelczyk – saksofony, EWI Michał Wróbel – bas Jarek Zarychta – instrumenty klawiszowe Leszk Tarasiński – perkusja

[nggallery id=413]

F.O.U.R.S.Collective – „Treezz”
F.O.U.R.S. – jest formacją muzyczną, założoną w 2010 roku, z inicjatywy dwóch studentów Akademii Muzycznej w Krakowie Michała Salamona i Staszka Plewniaka. Zespół w marcu 2013 roku rozpoczął stałą współpracę z Piotrem Schmidtem – jednym z najciekawszych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Koncertują pod hasłem F.O.U.R.S. Collective. „Trezz…”. Bazują na muzyce jazzowej i czerpią inspiracje z drum ‘n base, muzyki klasycznej, jazz i etno, funk i brzmień elektronicznych. Zespół jest laureatem konkursu organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie na Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku 2014.
Ich muzyka to niebanalna mozaika brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci, to trwały eksperyment; doświadczenie łączenia ze sobą brzmień i gatunków, które sprawiają, że ta muzyka znajduje miejsce w duszy każdego odbiorcy.
Repertuar grany w kwartecie obecnie poszerzony został o nowe kompozycje powstałe przy współpracy z Piotrem Schmidtem. Z tym materiałem zespół koncertuje pod hasłem F.O.U.R.S. Collective
F.O.U.R.S Collective – zwycięzcy konkursu Instytutu Muzyki i Tańca na Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku!
Płyta “Treezz” ukazała się 8 marca 2014 roku.

W skład zespołu wchodzą:
Michał Salamon – piano
Piotr Schmidt – trąbka
Stanisław Plewniak – saksofony
Jakub Dworak – kontrabas
Szymon Madej – perkusja

[nggallery id=414]

Girls Band EWELYNKE
Klaudia Baca to dobrze znana zamojskiej publiczności wokalistka, która wielokrotnie występowała w Jazz Klub Kosz. Studiuje na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Występowała m. in. na Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty, podczas Zamojskich Spotkaniach Wokalistów Jazzowych oraz na Jazz Festiwal „New Cooperation” w Łucku (Ukraina). Uczestniczyła także w programie muzycznym “The Voice of Poland”. Koncertuje w różnych formacjach. Dziś wystąpiła ze swoimi koleżankami w kobiecym kwintecie Ewelynke.
Klaudia Baca
Jane Purzycka (gitara elektryczna)
Martyna Czapska (gitara basowa)
Paulina Atamańska (piano)
Wiktoria Jakubowska (perkusja)

[youtube xDER2OIfGSQ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.