IX Rajd Nocny – „Mamy Niepodległą”

Komenda Hufca w Zamościu zaprosiła do udziału w IX Rajdzie Nocnym Listopadowym „Mamy Niepodległą” z 10 /11 listopada 2017 r.

Uczestnicy wędrowali dwoma trasami:
nr 1 – wyjazdowa, dla zuchów: Kawęczynek – Szperówka (8 km) dla harcerzy: Kawęczynek – Szczebrzeszyn (17 km).
nr 2 – miejska rodzinna, spacerowa: Rynek Wielki – fortyfikacje Twierdzy Zamość, (4 km)

Celem rajdu było uczczenie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz prezentacja walorów historycznych i turystycznych naszego miasta i regionu. Do udziału w rajdzie zaproszona była również społeczność miasta Zamościa i regionu, dzieci i młodzież nie zrzeszona, rodziny, dla których była przygotowana specjalna trasa.

11 listopada 2017 o godz.00,05 na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się Niepodległościowy Apel Pamięci, w 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, który odczytał płk. Marek Kwiecień

Po apelu odbyło się złożenie Ognia Niepodległości (ogień pobrany z grobów legionistów Marszałka Piłsudskiego na Pobojowisku Kostiuchnowskim, na Polesiu Wołyńskim) i symbolicznej róży na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Komendant Komendy Hufca Zamość Janusz Nowosad serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za  udział w IX Rajdzie Nocnym Listopadowym i odbyło się wręczenie dyplomów.
O godz. 00.30.wszyscy uczestnicy rajdu zostali zaproszeni na żołnierski posiłek i gorącą herbatę.

 

One thought on “IX Rajd Nocny – „Mamy Niepodległą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.