Inwestycja w przyszłość – pokazy udzielania pierwszej pomocy (06.02.2015 r.)

„AKTYWNE FERIE Z OSiR” to oferta przygotowana dla dzieci i młodzieży przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu podczas ferii zimowych.

Jedną z form aktywnego spędzania ferii było dzisiaj, tj. 06.02.2015 r., spotkanie na Krytej Pływalni, połączone z pokazami udzielania pierwszej pomocy, prowadzonymi przez Instruktorów i Ratowników WOPR. Jak powiedział nam Mateusz Ferens – opiekun młodzieżowej drużyny WOPR – odbyła się dzisiaj prelekcja dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym na akwenach wodnych. Można było zapoznać się z podstawowymi technikami udzielania pierwszej pomocy w wodzie z całą akcją reanimacyjną (RKO), czyli podawanie oddechu i masażu serca. Po zajęciach dzieci mogły same przetrenować cały algorytm resuscytacji, spróbować, jak pomaga się ludziom poszkodowanym zarówno na akwenach wodnych – ale takie sytuacje mogą zdarzyć się również na przystanku, w szkole czy na ulicy.
Dzieci mogły zapoznać się  ze sprzętem do nurkowania, bezpiecznego przygotowania takiego sprzętu, techniki zakładania,  jak i samego nurkowania.
Każda taka prelekcja, ćwiczenia i propagowanie tej dziedziny wśród dzieci i młodzieży jest inwestycją w przyszłość, bo bez względu na to, czy w przyszłości zostaną ratownikami, czy nie, to być może komuś uratują kiedyś życie.

Fotorelacja: Janek Cios 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.