Integracyjny Festiwal Sportowy – OSiR w Zamościu, 17.09.2014 r.

17.09.2014 w hali OSiR odbył się Ogólnopolski Festiwal Sportowy im. Tomka Kłosa. W turnieju wzięło udział 100 zawodników z klubów z Zamościa, Konopisk, Warszawy, Lublina, Radomia, Biłgoraja. Uczestnicy turnieju konkurowali w dyscyplinie paraolimpijskiej, jaką jest Boccia. Na parkiecie hali OSiR zagrali mistrzowie Polski w tej dyscyplinie. Odbył się również race Runner, czyli wyścigi na rowerochodzikach.

Celem imprezy jest popularyzacja dyscyplin sportowych dla osób z niepełnosprawnością, a także integracja środowiska osób z niepełnosprawnością.

Organizatorzy zapewniają, że „to największy i najbardziej prestiżowy turniej Boccia w Polsce Wschodniej. W tym roku jednocześnie był zawodami eliminacyjnymi mistrzostw Polski Boccia 2014″.

Zawody poprowadził sędzia Ireneusz Klimek. Organizatorem zawodów był Polski Komitet Paraolimpijski oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zamościu. Współorganizatorami turnieju są: Aktywny  Klub  Sportowy  Osób Niepełnosprawnych „Krok Za Krokiem” oraz Zespół  Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok Za Krokiem” w Zamościu.

Materiał nadesłany AKSON

Fotografie: Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *