II Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4

5 lutego 2016 r., o godz. 9.00. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu odbył się  II Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

W wydarzeniu, uczestniczyła młodzież z całego województwa lubelskiego. Uczestnicy konkursu zaprezentowali zróżnicowany repertuar muzyki rosyjskiej.
Do Konkursu zgłosiło się 58 uczestników: 45 uczniów szkół gimnazjalnych i 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego (Włodawy, Chełma, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Bełżca, Dąbrowicy, Komarowa, Kryłowa, Lubyczy Królewskiej, Miączyna, Soli, Suchowoli, Trzeszczan, Tyszowiec i Uchań).
Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: gimnazja i licea. Wykonawców oceniało jury w składzie: Dyrektor Wydziału Oświaty i filolog rosyjski – Pani Agnieszka Kowal, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu – Pani Beata Buczek oraz miłośnicy muzyki, tj. Komendant Straży Miejskiej w Zamościu – Pan Marcin Puszka i Dyrektor Międzyszkolnej Bursy Nr 1 w Zamościu – Pan Lucjan Gnyp.
Uczniowie zaprezentowali zróżnicowany repertuar muzyczny – od Bułata Okudżawy i Żanny Biczewskiej po piosenki współczesnych wykonawców: zespoły „Bi2”, „Verso”, „ Aj jaj jaj” czy „Lube”. Śpiewali zarówno soliści z własnym akompaniamentem, jak i całe zespoły z podkładami muzycznymi.
Laureaci II Konkursu Piosenki Rosyjskiej otrzymali nagrody ufundowane przez: MZK Zamość, Wydział Oświaty Miasta Zamość, Wydział Turystyki i Promocji Miasta Zamość, Dyrektor ZSP Nr 4 w Zamościu, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Zamościu, firma AB Broker Sp. z o.o., Wydawnictwo Szkolne PWN oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.
Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk i Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.
Wyniki konkursu:
Kategoria – Szkoły Gimnazjalne

I m-ce – SZYMON KUŚMIERCZAK – Publiczne Gimnazjum w Bełżcu. Opiekun: Dorota Karwańska – Mazurkiewicz
II m-ce – KAROLINA SZEREMETA – Publiczne Gimnazjum w Komarowie Osada. Opiekun: Tamara Bur i Anna Kopytko
III m-ce – Zespół w składzie: MATEUSZ ANTONOW, KACPER CISEK, ŁUKASZ BELINA – Gimnazjum Nr 5 w Zamościu. Opiekun: Ewa Zygmunt

Wyróżnienia:

KLAUDIA PALUCH – Gimnazjum w Dąbrowicy. Opiekun: Agnieszka Maciocha
KATARZYNA CENCELEWICZ – Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie. Opiekun: Neonila Pawluk
WERONIKA FLIS – Gimnazjum w Soli. Opiekun: Jolanta Kurzyńska

Kategoria – Szkoły Ponadgimnazjalne

I m-ce – ALEKSANDRA NOWOSAD – Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie. Opiekun: Neonila Pawluk
II m-ce – NATALIA KĘDZIERAWSKA – II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. Opiekun: Bożena Czupryńskai i Krzysztof Olejniczak
III m-ce – MATEUSZ KOLASA – Liceum Ogólnokształcące we Włodawie. Opiekun: Anna Chorąży

Wyróznienia:

KAMIL MIEDZIAK – Zespół Szkól Nr3 w Tomaszowie Lubelskim. Opiekun: Agnieszka Raczkiewicz i Iwona Malec
Zespół w składzie: ZUZANNA POPIK, PATRYK MAŁYSA, BARTOSZ BYRDZAŃ – Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Opiekun: Małgorzata Dybiec
AGNIESZKA ŁOZIŃSKA – Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Opiekun: Małgorzata Dybiec
WIKTORIA SULEJMENAWA – Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie. Opiekun: Barbara Okulska ( info.ZSP nr.4 Jadwiga Łepik)

podziękowania dla OLYMPUS POLSKA za Olympus OM-D E-M5 

Fotorelacja

[youtube jZjtGWxA8K4]

One thought on “II Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4

  • 7 lutego 2016 o 22:55
    Permalink

    Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, którzy prezentowali bardzo wysoki poziom. Jury i osobom zaangażowanym w organizację dziękujemy za włożoną pracę. Fotoreporterom z Życia Zamościa dziękujemy za wspaniałą relację. I zapraszamy na kolejne edycje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *