I Piknik w Centrum Szkół Mundurowych

Nauka strzelania z profesjonalnej broni, policyjny tor egzaminacyjny, pokaz technik kryminalistycznych, zajęcia z samoobrony, gra miejska oraz wojskowa grochówka. To tylko część atrakcji jakie przygotowała zamojska ,,mundurówka” w ramach I Pikniku Mundurowo- Obronnego, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu na ul. Sienkiewicza 22A

Piknik miał na celu przybliżyć młodzieży szczegóły i tajniki służby w formacjach mundurowych takich jak wojsko, Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Straż Pożarna.

W ramach pikniku odbyła się nauka z zakresu obsługi i strzelania z profesjonalnej broni, zajęcia z samoobrony, pokaz technik kryminalistycznych Policji i Straży Granicznej, pokaz umiejętności psa policyjnego. Swój sprzęt zaprezentowali policjanci z zamojskiej drogówki. Odbyła się też nauka pierwszej pomocy przedmedycznej.
Młodzież z Liceum Centrum Szkół Mundurowych przed budynkiem szkoły ćwiczyła taniec ,belgijka”gdzie jej uczniowie wezmą udział 1 czerwca na Rynku Wielkim w próbie pobicia rekordu polski właśnie w tym tańcu. Również zaprezentowała swoje umiejętności w sztuce działań interwencyjnych na przykładzie kradzieży torebki kobiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *