Gala Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Dzisiaj (28 stycznia) w Centrum Kultury Filmowej Stylowy odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Uroczystość poprowadziła Małgorzata Farion ze Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu. Nie zabrakło także Szkoły Muzycznej Yamaha, która o oprawę muzyczną dbała także na samym Orszaku.

Przypomnijmy – Hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli 2020 „CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ!” było fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. Zamojski VI Orszak Trzech Króli odbywał się w roku 100-lecia ,,Cudu nad Wisłą” i jubileuszu 440 – lecia założenia miasta Zamościa.

Po mszy św. w kościele św. Michała Archanioła Orszak przeszedł ulicami Zamościa, Piłsudskiego i Akademicką. Zaprezentowano trzy scenki jasełkowe ,,Pokłon pasterzy” na schodach przy kościele św. Michała Archanioła w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. ,,Walka dobra ze złem” przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w wykonaniu Grupy Teatralnej „Jednak Warto” działającej przy parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu. ,,Narodzenie Zbawiciela” przy Pałacu Zamoyskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ,, Zamojszczyzna”.

W uroczystej Gali udział wzięli aktorzy, którzy wcielili się w orszakowe postacie, przedstawiciele władz, duchowieństwa a także przedstawiciele instytucji wspierających organizację tych największych ulicznych jasełek. Nie zabrakło wiceprezydent Zamościa Małgorzaty Bzówki oraz dyrekcji Wydziału Oświaty w osobach dyrektor Agnieszki Kowal i wicedyrektora Jerzego Michalskiego.

Wszyscy z rąk Małgorzaty Farion otrzymali podziękowania i upominki. Na koniec – tradycyjnie już – na wszystkich czekały trzy królewskie torty.

Nasze III relacje – fotograficzne i filmowe – z VI Orszaku Trzech Króli znajdziecie TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

Poniżej relacja z dzisiejszej Gali

Gala Orszaku Trzech Króli w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Wtorek, 28 stycznia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.