Gala „Aktywnych i Solidarnych” 2014 – Zamość, 03.12.2014 r.

3 grudnia miała miejsce Gala “Aktywnych i Solidarnych” 2014 – to już czwarta edycja tej inicjatywy.  Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem”, które – jak co roku – przyznało honorowe statuetki przedsiębiorcom oraz instytucjom, które są przyjazne osobom niepełnosprawnym, wspierając ich działania.

W roku 2014 było aż 40 nominacji. Wyróżniono natomiast 15 laureatów w czterech kategoriach plus jedno wyróżnienie specjalne.

Oto zdobywcy statuetek “Aktywnych i Solidarnych”:
1. W kategorii najbardziej aktywnych osób z niepełnosprawnością, które w roku 2014 osiągnęły wymierne sukcesy w przynajmniej jednej z dziedzin jak praca, nauka, kultura i sztuka, sport i aktywność obywatelska – Magdalena Belina, Paweł Bubiłek, Artur Jurek, Bartłomiej Nowosadowski, Robert Skwaryło i Kamil Zdybel.
2. W kategorii najbardziej solidarnych i odpowiedzialnych podmiotów i instytucji, które w roku 2014 wspierały działania organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, koło w Tomaszowie Lubelskim oraz Zofia Żuk, „Łuksja Sp. z o.o.
3. W kategorii najbardziej solidarnych i odpowiedzialnych wolontariuszy, których praca na rzecz osób z niepełnosprawnością zasługuje na najwyższe uznanie i stanowi wzór do naśladowania – Dariusz Borowiec, Zbigniew Czernicki, Michał Filipowicz, Ireneusz Klimek i Agnieszka Kulińska.
4. W kategorii najbardziej przyjaznej administracji publicznej, której działania na rzecz osób z niepełnosprawnością przyczyniają się do włączenia ich w główny nurt życia społecznego – Gmina Józefów.
5.  Nagroda specjalna – Danuta Sokołowska.

Gala “Aktywnych i Solidarnych” to wydarzenie organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Europejskiego Roku Obywateli.
Prowadzenie Gali Kamil Kabasiński

Zapraszamy na fotorelację z Gali.

Fotografie: Janek Cios
Tekst: Monika Mikołajewicz

 

Fotografie Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.