Gabinet osobliwości Bartłomieja Sęczawy w BWA

 17 listopada (piątek) 2017 r. o godz. 17.00. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Prywatny gabinet osobliwości” – wystawa form rzeźbiarskich Bartłomieja Sęczawy.

Ten zamojski artysta nie stroni od groteski i anegdoty, wykorzystując elementy metalu i żelaza do wykreowania fantastycznych zwierząt i form, składających się na postmodernistyczny, swoisty gabinet niezwykłości.

….,,,Pracuję pod wpływem intuicji, bodźców zewnętrznych, które działają na mnie. Jednym z cykli do, których mam taki większy sentyment to tj. Dziennik. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że podczas mojego życia część z tych roślin, które są na płaskorzeźbach przestaną istnieć. Codziennie giną jakieś gatunki roślin, zwierząt, owadów. Prace, które tutaj pokazuję to są prace tylko z tego tysiąclecia. Pracuję najczęściej w brązie materiale, który można by rzec ma 1000 lat gwarancji. Drugi cykl to są drony,stalowe, spawane elementy maszyn i w pewnym momencie zdałem sobie sprawę że przeprowadzam eksperymenty na umarłych maszynach i staram się im dać nowe życie – opowiada autor wystawy Bartek Sęczawa

Warto zobaczyć.
Prace można oglądać w BWA Galerii Zamojskiej do 10 grudnia 2017 r.

Bartłomiej Sęczawa (ur. 1974) – nauczyciel rzeźby i ceramiki w Liceum Plastycznym im. B. Morando w Zamościu, absolwent tej szkoły oraz Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w 2000 r. w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, aneks w pracowni ceramiki prof. Henryka Luli. Od 2000 r. członek ZPAP okręgu lubelskiego, bierze regularnie udział w wystawach organizowanych przez ZPAP w Lublinie oraz przeglądach plastyki zamojskiej.

Wybrane wystawy:
1999 – Galeria „Studnia” w Elblągu
2000 – „Trwanie” w Centrum Sztuki Galeria „EL” w Elblągu
2003 – Altepost w Kolonii – Niemcy
2010 – Pis Art – Piza – Włochy
2016 – Kacho-ga. Obrazy kwiatów i ptaków w sztuce Japonii i Zachodu,
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” – Kraków
2016 – Inwazja Dronów, wystawa indywidualna – ratusz zamojski
2017 – Atlas Bartka Sęczawy, wystawa indywidualna, Galeria Współczesnej
Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” – Kielce
2017 – wystawa indywidualna, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” – Lublin
2017 – wystawa indywidualna, Polska Akademia Nauk – Warszawa.
2017 – Stypendium Prezydenta Miasta Zamościa

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *