Fotografia industrialna w ZDK

26 kwietnia 2017 o godz.17.00 w Zamojskim Domu Kultury odbyło się  otwarcie kolejnej wystawy zbiorowej członków ZGF GT.

Technologia towarzyszy nam odkąd zaczęliśmy czynić sobie ziemię poddaną. Pod różnymi postaciami przenika nasze życie i wpływa na nie. Stale i wciąż i tak bardzo, że prawie jej nie dostrzegamy. Stanowi jakby własny wszechświat który przenika się z naszym i który stale chcemy rozwijać i zmieniać. Fotografia industrialna opowiada o nim.

Wystawa prezentuje różnorodne spojrzenie na tematykę przemysłu. Temat wystawy miał praktycznie tylko jedno ograniczenie: chcieliśmy poprzez fotografię opowiadać o obiektach i zabytkach przemysłowych zlokalizowanych w naszym regionie. Regionie, który nigdy nie posiadał przemysłu ciężkiego. Stąd też w prezentowanych pracach widać np. zainteresowanie tematyką technologii wytworzonej i użytkowanej przez rolnictwo, budownictwo.

Zamojska Grupa Fotograficzna – Grupa Twórcza to grupa ludzi, których połączyły dwie rzeczy: zainteresowanie fotografią oraz zamieszkanie w tak pięknym mieście jakim jest Zamość.
ZGF GT jest kontynuatorką działań „ Zamojskiej Grupy Fotografików” , powstałej w 1976 roku przy Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu. Grupa działa w ramach stowarzyszenia „ Kultura dla Zamościa. Siedzibą grupy jest Zamojski Dom Kultury.
Wystawa czynna do końca maja 2017.

Lista uczestników wystawy ” FOTOGRAFIA INDUSTRIALNA”
Tadeusz Adamczuk
Agnieszka Bekier
Artur Buczyński
Mirosław Chmiel
Bogdan Cabaj
Michał Fandysz
Elżbieta Gnyp
Bartłomiej Koprowski
Joanna Laskowska
Ewa Marszalec
Witold Miąsik
Stanisław Orłowski
Alina Ostasz
Waldemar Siatka
Barbara Siewień – Wszoła
Henryk Szkutnik
Mirosław Teterycz

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *